Strona główna Urodziny Janka Wieczorkowskiego
Urodziny Janka Wieczorkowskiego

24 lutego 2012

Jan WieczorkowskiDziś obchodzi urodziny Jan Wieczorkowski, czyli serialowy Władek Konarski.

W imieniu naszego fanklubu składamy panu Jankowi najpiękniejsze życzenia - zdrowia, pomyślności w życiu osobistym oraz sukcesów w pracy aktorskiej!

Korzystając z okazji przedstawiamy kilka (chyba mniej znanych) ciekawostek z życia aktora.

Pierwszy film nakręcił z kolegami z liceum. Było to przed maturą. Aby obejrzeć tą produkcję, której premiera odbyła się w klasie szkolnej, trzeba było zapłacić 3 zł za bilet.

Pierwszym filmem, który absolutnie zachwycił Jana Wieczorkowskiego były "Gwiezdne Wojny", a na pomysł, żeby zostać aktorem wpadł, będąc jeszcze w szkole podstawowej, po obejrzeniu "Powrotu do przyszłości".

Debiutował w filmie "Dzień wielkiej ryby" Andrzeja Barańskiego. Potem były role m.in. w serialu "Klan" oraz filmach "U Pana Boga za piecem", "Enduro Bojz" i wielu innych. Oprócz roli Władka w "Czasie Honoru", ostatnio widzowie mogli oglądać go w serialu "Rezydencja".

Od 2009 roku jest szczęśliwym ojcem - ma synka Jana.

I na koniec jeszcze słowa pana Janka z jednego z wywiadów: "A tak w zasadzie moim marzeniem jest, żeby wszyscy byli zdrowi i bogaci, i się lubili." I tego Panu również życzymy!

A dla wszystkich fanklubowiczów i osób lubiących nas na Facebooku mamy niespodziankę - zdjęcie Janka Wieczorkowskiego z jego autografem. Rozlosujemy je wśród osób, które prawidłowo odpowiedzą na pytanie: jak nazywa się kino w miejscowości, w której urodził się nasz dzisiejszy jubilat?

Rozwiązanie zagadki proszę przesłać e-mailem na adres: konkurs @ fanklubcichociemni.pl

Odpowiedź należy umieścić w polu tematu, a w treści wiadomości wpisać nazwę swojego konta w fanklubie lub na Facebooku. Na zgłoszenia czekamy do jutra (czyli do soboty), do końca dnia. Zwycięzcę ogłosimy w niedzielę, 26 lutego, o godz. 21:00.

 

Jan Wieczorkowski w debiutanckiej roli - na zdjęciu z Joanną Brodzik w filmie "Dzień wielkiej ryby" z 1996 roku. [filmpolski.pl]

Dzień wielkiej ryby

 

Czytaj również:

 

Przykro nam, ale nie możesz komentować tego artykułu, ponieważ nie jesteś zalogowany. Zaloguj się lub załóż konto, jeśli go jeszcze nie posiadasz. Zapraszamy!

Czas Honoru Czas Honoru

Ankieta

Czy Twoim zdaniem, serial przyczynił się przywrócenia pamięci o cichociemnych oraz żołnierzach wyklętych?
 

Z planu serii "Powstanie"

Wyszukaj na stronie

Ostatnie komentarze