Strona główna
"Czasu honoru. Powstanie" w TVP Historia

Z racji 72. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego TVP Historia przypomina "Czas honoru. Powstanie".

Pierwszy odcinek "Jeszcze nie dziś" - w poniedziałek, 1 sierpnia 2016 r.

Emisja zaplanowana jest codziennie (od poniedziałku do piątku) o godzinie 18:00, a powtórki następnego dnia ok. 9:00 (szczegóły w bieżącym programie TV).

Zapraszamy do oglądania tym bardziej, że w tej serii serialu wystąpiło wielu naszych fanklubowiczów.

 

 
Zmarła Halina Skoczyńska - serialowa Gertruda Fischer

17 maja 2016 r., w wieku 62 lat, zmarła Halina Skoczyńska, która w "Czasie honoru" wcieliła się w rolę Gertrudy Fischer.

Aktorkę mogliśmy oglądać w IV serii serialu.

Zagrała ciężko chorą matkę gubernatora Warszawy, otoczona opieką kochającego syna, który sprowadza do opieki nad nią dr Marię Konarską.

Początkowo zgryźliwa i oschła, umęczona fizycznie chorobą, z czasem docenia szczerość i oddanie Marii, zaprzyjaźnia się z nią.

 
Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Wpisany przez Marta Adamczak, Martyna Gacka   
wtorek, 01 marca 2016 00:00

 

"Ponieważ żyli prawem wilka
historia o nich głucho milczy
pozostał po nich w kopnym śniegu
żółtawy mocz i ten ślad wilczy(...)"

Zbigniew Herbert - "Wilki"

Żołnierze Wyklęci, inaczej zwani Żołnierzami Niezłomnymi lub Polskim Powojennym Podziemiem Niepodległościowym i Antykomunistycznym, to ruch partyzancki stawiający opór sowietyzacji Polski. Toczyli oni walkę ze służbami bezpieczeństwa ZSRR  (oddziałami NKWD i Smiersza) i podporządkowanymi im służbami w Polsce (Milicją Obywatelską, Urzędem Bezpieczeństwa Publicznego i Korpusem Bezpieczeństwa Wewnętrznego). Funkcjonowali od 1944 do 1947, ale ostatni ukrywający się partyzant zginął z rąk UB w 1963 roku. Byli wśród nich żołnierze byłej Armii Krajowej, Narodowych Sił Zbrojnych, organizacji "Niepodległość", "Wolność i Niezawisłość" i wielu innych. Liczbę członków wszystkich organizacji i grup konspiracyjnych szacuje się na 120-180 tysięcy osób. W ostatnich dniach wojny na terenie Polski działało 80 tysięcy partyzantów antykomunistycznych.

 
Spotkanie fanklubu - Warszawa, 2015

Na przełomie lipca i sierpnia 2015 r. w Warszawie odbyło się spotkanie naszego fanklubu połączone z udziałem w uroczystościach z okazji 71. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Mieliśmy też okazję być na niecodziennym koncercie muzyki z "Czasu honoru", który miał miejsce na Placu Krasińskich.

To były niesamowite dni.

 

 
Powtórki "Czasu honoru" w TVP Historia

Od poniedziałku, 8 czerwca 2015 r., na kanale TVP HISTORIA będzie można oglądać powtórki "Czasu honoru" od pierwszej serii.

Emisja zaplanowana jest codziennie (także w soboty i niedziele) ok. godziny 18:00, a powtórki następnego dnia ok. 9:00 (szczegóły w bieżącym programie TV).

 
Spotkanie z Anną Herbich

14 maja 2015 w księgarni Matras przy Al. Solidarności w Warszawie odbyło się spotkanie z pisarką i dziennikarką Anną Herbich, która jest autorką bestselleru "Dziewczyny z Powstania".

Niedawno wydana została nowa książka jej autorstwa - "Dziewczyny z Syberii".

Na spotkaniu pojawiła się reprezentantka naszego fanklubu - Majka.

Tak oto relacjonuje majowe popołudnie:

"To było nietypowe spotkanie. Nikt nie przeprowadzał wywiadu z pisarką. Każdy mógł usiąść w fotelu obok pani Ani i po prostu porozmawiać, np. o pracy pisarza. Czytelnicy rzadko mają okazję do rozmowy oko w oko ze swoją ulubioną autorką książek. Dla każdego fana historii, czy też serii książek "Prawdziwe Historie" była to ogromna szansa na zadanie nurtujących pytań. "

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 58

Czas Honoru Czas Honoru

Ankieta

Czy Twoim zdaniem, serial przyczynił się przywrócenia pamięci o cichociemnych oraz żołnierzach wyklętych?
 

Z planu serii "Powstanie"

Wyszukaj na stronie

Ostatnie komentarze