Strona główna Urodziny Magdaleny Różczki i Lucyny Malec
Urodziny Magdaleny Różczki i Lucyny Malec
Wpisany przez Natalia, Płock   

27 lipca obchodzą swoje urodziny Magdalena Różczka, serialowa Wanda oraz Lucyna Malec, czyli serialowa Jelonkowa - sąsiadka Wandy.

Obu Paniom życzymy zdrowia, spełniania marzeń, podejmowania samych dobrych decyzji zawodowych oraz wielu, wielu sukcesów.

Wanda Ryszkowska - aktorka, narzeczona Bronka, była żona Karola. Nie mając żadnych wieści o narzeczonym, próbuje popełnić samobójstwo. Nie wie, że Bronek żyje i wrócił do Warszawy. Odmawia gry w teatrze, koncesjonowanym przez Niemców. Odnalezienie sensu życia widzi w działalności konspiracyjnej. Rozpoczyna pracę w szpitalnym Komitecie Pomocy Więźniom. Oszukana przez byłego męża Karola, zaczyna działać w podziemiu. Nie zdaje sobie sprawy, po której stronie działa ...

Magdalena Różczka

Urodziła się 27 lipca 1978 roku w Nowej Soli. Uczyła się w tamtejszym Liceum Ekonomicznym, już w czasie szkoły średniej grając w amatorskim teatrze zielonogórskim Terminus A Quo.
Nie od razu po maturze wylądowała na studiach aktorskich - wcześniej studiowała informatykę i socjologię (przez 2 lata) na Uniwersytecie Zielonogórskim, pracowała w sądzie jako protokolantka oraz dorabiała sobie jako sprzedawczyni w sklepie kosmetyczno-chemicznym.

W 2000 roku rozpoczęła studia na Wydziale Aktorskim warszawskiej Akademii Teatralnej, które ukończyła w 2004 roku.

Od stycznia 2010 roku jest Ambasadorem Dobrej Woli UNICEF.
W marcu 2010 roku dostała nominacje do nagrody Viva! Najpiękniejsi w kategorii Najpiękniejsza Polka.


Lucyna Malec
urodziła się 27 lipca 1966 roku w Bielsku-Białej. W 1989 roku ukończyła PWST w Warszawie.

Wzięła udział w w telewizyjnym widowisku kabaretowym "Komiczny Odcinek Cykliczny", w którym partnerowała Grzegorzowi Wasowskiemu i Sławomirowi Szczęśniakowi. Przyniósł on jej sporą popularność. Debiutowała na małym ekranie w takich serialach jak "W labiryncie" i "Czterdziestolatek".

Znana jest także z roli zazdrosnej żony Mariana Włosińskiego w nagradzanym na międzynarodowych festiwalach "Moim Nikiforze" Krzysztofa Krauze. Jest związana z warszawskim Teatrem Kwadrat. Często użycza swojego głosu w filmach animowanych, takich jak: "Flinstonowie", "Krowa i kurczak" czy "Noddy". Zazwyczaj gra role drugoplanowe. Popularność przyniosła jej rola Grażyny Nowik - zapracowanej żony i matki dwojga dzieci w serialu "Bulionerzy".

 

Czytaj także:

 

Przykro nam, ale nie możesz komentować tego artykułu, ponieważ nie jesteś zalogowany. Zaloguj się lub załóż konto, jeśli go jeszcze nie posiadasz. Zapraszamy!

Czas Honoru Czas Honoru

Ankieta

Czy Twoim zdaniem, serial przyczynił się przywrócenia pamięci o cichociemnych oraz żołnierzach wyklętych?
 

Z planu serii "Powstanie"

Wyszukaj na stronie

Ostatnie komentarze