Strona główna Dziś świętuje Olga Bołądź
Dziś świętuje Olga Bołądź

29 lutego 2012

Olga Bołądź Czas HonoruW Czasie Honoru gra Celinę Dłużewską. W IV serii było jej chyba za mało na ekranie, wystąpiła tylko w czterech odcinkach.
Dziś urodziny świętuje Olga Bołądź. Przesyłamy pani Oldze życzenia tym większe, że okazja ku temu zdarza się raz na cztery lata (29 lutego jest tylko w roku przestępnym).

'Urodę ma delikatną, subtelną, bardzo kobiecą. Charakter przeciwnie - twardy, zdecydowany. Bardzo ambitna. Wie, czego chce i konsekwentnie zmierza do realizacji swoich celów. Zaśpiewa i zatańczy wszystko. To jej dwie pasje obok aktorstwa.'
W nocie biograficznej aktorki można również przeczytać, że ukończyła PWST w Krakowie, zagrała m.in. w "39 i pół", "Teraz albo nigdy", "Skorumpowanych", "Hotelu 52" i oczywiście "Czasie Honoru". W "Dzieciach Ireny Sendlerowej" użyczyła głosu Zofii (dubbing). Każda jej rola jest inna. "Najlepsza w pracy aktora jest różnorodność" - twierdzi. Tańczyła w "Tańcu z gwiazdami". W 2009 roku wystąpiła w "Koncercie dedykowanym bohaterom Armii Krajowej". Mówi po angielsku, włosku i hiszpańsku. Uczy się rosyjskiego. Występuje w Teatrze Polonia, ostatnio w spektaklu "Dobry wieczór państwu".

[olgaboladz.pl, wikipedia.org, filmposki.pl]


W której kreacji lubicie Celinę?

 

 

Czytaj także:

 

Przykro nam, ale nie możesz komentować tego artykułu, ponieważ nie jesteś zalogowany. Zaloguj się lub załóż konto, jeśli go jeszcze nie posiadasz. Zapraszamy!

Czas Honoru Czas Honoru

Ankieta

Czy Twoim zdaniem, serial przyczynił się przywrócenia pamięci o cichociemnych oraz żołnierzach wyklętych?
 

Z planu serii "Powstanie"

Wyszukaj na stronie

Ostatnie komentarze