Strona główna Dziś świętuje Piotr Adamczyk
Dziś świętuje Piotr Adamczyk

21 marca 2012

Czas Honoru Piotr AdamczykDziś 40. urodziny świętuje Piotr Adamczyk, czyli serialowy Lars Rainer.

Panu Piotrowi życzymy kolejnych sukcesów zawodowych i pomyślności w życiu osobistym!

Do obsady Czasu Honoru aktor dołączył w II serii. Pojawił się w odcinku 16-tym pt. "Oficer z Berlina", gdy przyjechał do Warszawy jako następca szefa Gestapo - Gerarda Kellera.

Piotr Adamczyk jest bardzo lubianym i cenionym aktorem. Absolwent PWST w Warszawie. Grał w wielu znanych polskich filmach i serialach: "Boża podszewka", "Cwał", "Sława i chwała". Zagrał tytułową rolę w filmie Jerzego Antczaka "Chopin. Pragnienie miłości", która rozpoczęła jego karierę na dużym ekranie. Wystąpił także w międzynarodowych koprodukcjach "Karol. Człowiek, który został papieżem" i "Karol. Papież, który pozostał człowiekiem", gdzie zagrał Karola Wojtyłę. Obecnie możemy oglądać go w kinach, w produkcji "Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć". Gra tam Hermanna Brunnera.
Nie rozstaje się z teatrem. W jednym z wywiadów powiedział: "Teatr to dla mnie aktorska siłownia. Żeby być w dobrej formie zawodowej, należy w teatrze grać. Być w ciągłym kontakcie z widzem."
Jest trzykrotnym laureatem Telekamery Teletygodnia.

 

Czas Honoru Piotr Adamczyk

Czy w piątej serii zobaczymy Larsa Rainera?

 

Piotr Adamczyk

Piotr Adamczyk jako Brunner
[fot. BARRACUDA Film Studio - Monika Zielska]

 

Czytaj także:

 

Przykro nam, ale nie możesz komentować tego artykułu, ponieważ nie jesteś zalogowany. Zaloguj się lub załóż konto, jeśli go jeszcze nie posiadasz. Zapraszamy!

Czas Honoru Czas Honoru

Ankieta

Czy Twoim zdaniem, serial przyczynił się przywrócenia pamięci o cichociemnych oraz żołnierzach wyklętych?
 

Z planu serii "Powstanie"

Wyszukaj na stronie

Ostatnie komentarze