Strona główna Urodziny Macieja Zakościelnego
Urodziny Macieja Zakościelnego
Wpisany przez Natalia, Płock   

7 maja 2012

Czas Honoru - Maciej ZakościelnyW 1980 roku urodził się Maciej Zakościelny - serialowy Bronek Woyciechowski.

Panu Maćkowi życzymy sukcesów zawodowych oraz szczęścia w życiu prywatnym.

Początki zainteresowań artystycznych pana Macieja sięgają czasów nauki w stalowowolskiej szkole muzycznej, gdzie poznawał tajniki gry na skrzypcach. Przełomowym momentem okazało się wystartowanie w miniliście przebojów - konkursie zorganizowanym w Miejskim Domu Kultury. Zajął wtedy trzecie miejsce, naśladując Shakin Stevensa. Po tym sukcesie ojciec zapytał go, kim chciałby zostać. Odpowiedział, że pociąga go bycie na scenie ... no i tak się zaczęło.

Obecnie jest jednym z najpopularniejszych aktorów młodego pokolenia.

Absolwent Warszawskiej Akademii Teatralnej. Grał w serialach 'Na dobre i na złe', 'Sforze', 'Plebanii', 'Samym życiu'. Największą popularność przyniosła mu rola podkomisarza Marka Brodeckiego w 'Kryminalnych' oraz komedie romantyczne 'Tylko mnie kochaj' i 'Dlaczego nie!' Na deskach Teatru Współczesnego grał w sztuce 'Udając ofiarę' oraz 'Porucznik z Inishmore'. Występuje również w rolach dubbingowych. M.in. użyczył głosu głównemu bohaterowi gry komputerowej 'Prince of Persia'.

Od 2008 roku występuje, śpiewając i grając na skrzypcach, w spektaklu "Śpiewając Jazz" poświęconym 'polskiej królowej swingu' Carmen Moreno i jej wnuczce Annie Serafińskiej.

W Czasie Honoru aktor wciela się w rolę zawodowego żołnierza Związku Walki Zbrojnej, syna właściciela największej odlewni metali kolorowych. Po powrocie do Warszawy zostaje szefem oddziału likwidacyjnego, wykonującego wyroki na nazistowskich konfidentach. Odważny i oddany patriota.

Pana Maćka mieliśmy okazję spotkać podczas naszej wizyty na planie IV serii oraz podczas jednego z koncertów 'Śpiewając Jazz'.

Czas Honoru - fanklub Cichociemni

 

Czytaj także:

 

Przykro nam, ale nie możesz komentować tego artykułu, ponieważ nie jesteś zalogowany. Zaloguj się lub załóż konto, jeśli go jeszcze nie posiadasz. Zapraszamy!

Czas Honoru Czas Honoru

Ankieta

Czy Twoim zdaniem, serial przyczynił się przywrócenia pamięci o cichociemnych oraz żołnierzach wyklętych?
 

Z planu serii "Powstanie"

Wyszukaj na stronie

Ostatnie komentarze