Strona główna Urodziny Jacka Mikołajczaka
Urodziny Jacka Mikołajczaka
Wpisany przez Natalia, Płock   

Dziś obchodzi urodziny Jacek Mikołajczak, czyli serialowy doktor Otto Kirchner.

Z tej okazji życzymy panu Jackowi wielu sukcesów prywatnych i zawodowych.

Aktor urodził się w 1960 roku w Mysłowicach. Pracuje jako lektor oraz aktor teatralny, filmowy, telewizyjny i dubbingowy. Znany z podkładania głosu do reklam.

W 1983 roku ukończył wrocławską PWST. Otrzymał wiele nagród, między innymi za rolę Piotra Wierchowieńskiego w Biesach.

Publiczność telewizyjna zna go z seriali Pogranicze w ogniu, Na wspólnej, Złotopolscy, Plebania, Ekipa, Kryminalni, Barwy Szczęścia. Wystąpił w filmie "Popiełuszko. Wolność jest w nas".

Otto Kirchner

Porucznik Wehrmachtu, lekarz. Przed wojną poznał dr Marię Konarską na międzynarodowej konferencji medycznej.

W czasie wojny został skierowany do pracy w warszawskim szpitalu, gdzie dzielił gabinet z Marią. Stracił syna na froncie w Grecji. Zorientował się, że lekarka współpracuje z podziemiem, ratuje rannych w akcjach ukrywa ich w szpitalu, jednak z sympatii do niej, która z czasem przerodziła się w głębsze uczucie, nie złożył raportu o jej działalności przełożonym. Po jakimś czasie został szefem warszawskiego szpitala. Odnalazł Marię w obozie w Majdanku. Przekonał gubernatora Fischera, by sprowadził Marię, jako doświadczoną polską lekarkę, do opieki nad jego ciężko chorą matką. Podczas pracy Marii u Fischera Otto stale odwiedzał Marię. W krytycznym momencie pomógł jej uciec z Warszawy, tym samym paląc za sobą mosty. Został zdany na pomoc polskich konspiratorów, synów Marii - Michała i Władka.

W 5 części "Czasu honoru' w amerykańskim obozie dla uchodźców, w Bawarii Otto ratuje życie ciężko chorej Marii. Razem wyruszają w stronę Wrocławia, jego rodzinnego miasta. Maria postanawia, że wróci do Warszawy, chce odnaleźć synów.

 

Z panem Jackiem spotkaliśmy się w podczas Dnia Otwartego TVP 2012.

 

 

 

Przykro nam, ale nie możesz komentować tego artykułu, ponieważ nie jesteś zalogowany. Zaloguj się lub załóż konto, jeśli go jeszcze nie posiadasz. Zapraszamy!

Czas Honoru Czas Honoru

Ankieta

Czy Twoim zdaniem, serial przyczynił się przywrócenia pamięci o cichociemnych oraz żołnierzach wyklętych?
 

Z planu serii "Powstanie"

Wyszukaj na stronie

Ostatnie komentarze