Strona główna V seria - połowa zdjęć już gotowa
V seria - połowa zdjęć już gotowa

05 lipca 2012

Połowa zdjęć do V serii Czasu Honoru już zrealizowana.

Do tej pory użyto 150 sztuk broni, która wystrzeliła ponad 1500 naboi. Przez plan przewinęło się 1000 statystów. Zagrało 80 pojazdów, 140 aktorów, konie, kury, gęsi, osły, a nawet "zakochana" w kaczce koza. Ekipa budowy dekoracji zmagała się ze 180 tonami gruzu, potrzebnego do zaaranżowania przestrzeni zniszczonej Warszawy a charakteryzacja zużyła 18 litrów "krwi".

W drugiej połowie czerwca ekipa pracowała zarówno w hali zdjęciowej, jak i w plenerze.

W klimatyzowanej hali kręcono zdjęcia z celi więziennej, w której przebywa serialowy Lars Rainer (Piotr Adamczyk). Natomiast w potwornym upale grał Łukasz Konopka, czyli Karol Ryszkowski. Dodatkowo miał na sobie żołnierski mundur.

Magdalena Cielecka (Ada Lewińska), Jan Frycz (Kazimierz Korytowski) oraz Adam Woronowicz (pułkownik Wasilewski) pracowali w Pałacu Chodkiewiczów w Warszawie, który został zamieniony na Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego. Plener stanowiła wówczas ulica Kapitulna.

W Starej Papierni w Konstancinie kręcono mi.in. sceny wesela, na które zawitali agenci Urzędu Bezpieczeństwa.

V seria zapowiada się więc bardzo interesująco.

Obecnie trwa krótka przerwa w zdjęciach, ale ekipa niebawem powróci na plan, bo do wrześniowej premiery jest coraz bliżej.

Przypominamy, że w naszej galerii znajdziecie wiele zdjęć z planu. Zapraszamy do obejrzenia!

[źródło: tvp.pl]

 

Czytaj także:

 

 

 

Przykro nam, ale nie możesz komentować tego artykułu, ponieważ nie jesteś zalogowany. Zaloguj się lub załóż konto, jeśli go jeszcze nie posiadasz. Zapraszamy!

Czas Honoru Czas Honoru

Ankieta

Czy Twoim zdaniem, serial przyczynił się przywrócenia pamięci o cichociemnych oraz żołnierzach wyklętych?
 

Z planu serii "Powstanie"

Wyszukaj na stronie

Ostatnie komentarze