Strona główna Losy bohaterów w V serii
Losy bohaterów w V serii
Wpisany przez Natalia, Płock   

30 czerwca 2012

Janek Markiewicz (Antoni Pawlicki)

Po Powstaniu Warszawskim wywieziony w głąb rzeszy. Wyzwolony przez Amerykanów postanawia jak najszybciej wrócić do Polski, by odszukać Lenę i małego Jasia - ich syna. (Wcześniejsze źródła podawały, że syn Leny i Janka będzie miał imię po dziadku - Leon).

 

 

 

 

 

 

Bronisław Woyciechowski (Maciej Zakościelny)

Mimo zakończenia wojny nie zamierza wychodzić z podziemia. Podczas jednej akcji trafia w ręce kapitana UB.

 

 

 

 

 

Władysław Konarski (Jan Wieczorkowski)

Po Powstaniu dowodzi oddziałem partyzanckim. Razem z pozostałymi przyjaciółmi z konspiracji będzie musiał radzić sobie z makiaweliczną intrygą Ady Lewińskiej.

 

 

 

 

 

 

 

Michał Konarski (Jakub Wesołowski)

Walczy w dowodzonym przez brata oddziale partyzanckim. Po wojnie z trudem szuka dla siebie miejsca w nowej rzeczywistości.

 

 

 

 

 

 

 

Celina Dłużewska (Olga Bołądź)

Zostaje redaktorką w wydawnictwie co budzi sprzeciw Michała. Dla dziewczyny  teraz tylko liczy się literatura. Wierzy, że uda jej się żyć z dala od walki i polityki.

 

 

 

 

 

 

Lena (Agnieszka Więdłocha)

Wraz z synkiem Jasiem cudem przeżyli Powstanie Warszawskie, nie ma pojęcia, że Janek wciąż żyje i jej szuka ...

 

 

 

Ruda (Karolina Gorczyca)

Walczy w oddziale razem z Władkiem i Michałem. Nie wierzy jednak w sens dalszej walki, chce opuścić kraj.

 

 

 

 

 

Wanda (Magdalena Różczka)

Po wojnie chce wrócić do normalnego życia i pracy w teatrze. Zagra w pierwszej powojennej premierze w "Ślubach panieńskich". Nie rozumie decyzji Bronka o dalszej walce.

 

 

 

Helena (Ewa Wencel)

Nie ustaje w poszukiwaniu córki. Niespodziewanie, po wielu latach spotyka swojego byłego męża Kazimierza Korytowskiego, ojca Wandy.

 

 

 

 

 

Kazimierz Korytowski (Jan Frycz)

Wraca do Polski po wielu latach. Walczył w Hiszpanii w Brygadach Międzynarodowych. Ideowy komunista,  wierzy w słuszność ustroju, któremu służy.

 

 

 

 

 

 

 

Maria Konarska (Katarzyna Gniewkowska) i Otto Kirchner (Jacek Mikołajczak)

Po kapitulacji Niemiec wyruszają do Wrocławia. Tam Otto odnajduje swoją żonę. Jednak gdy ta decyduje się na powrót do Niemiec, Otto postanawia zostać z Marią. Wracają do Warszawy.

  

 

 

Karol Ryszkowski (Łukasz Konopka)

Od przełożonego- płk. Wasilewskiego- dostaje zadanie skompletowania listy skoczków zrzuconych podczas wojny na teren Polski. Karol cały czas nie potrafi zapomnieć o Wandzie.

 

 

 

 

 

 

Lars Rainer (Piotr Adamczyk)

Ma swoją "polisę" na czas pokoju - to archiwum AK. Rainer ukrywa dokumenty polskich konspirantów i w przebraniu piekarza próbuje uciec w tłumie cywilnych uchodźców. Wiedza o archiwum staje się jego kartą przetargową w kontaktach z nowymi władzami.

 

 

 

Bolek Warecki (Cezary Łukaszewicz)

Kolega Janka, poznany w drodze do Polski z bawarskiego obozu dla uchodźców. Janek zamieszkuje w mieszkaniu Bolka, który pomaga mu w poszukiwaniach Leny i synka.

 

 

 

 

Ada Lewińska (Magdalena Cielecka)

Dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego. Szara eminencja nowej władzy. Piekielnie inteligentna, chłodna perfekcjonistka, niebezpieczny przeciwnik.

 

 

 

 

 

 

Pułkownik Wasilewski (Adam Woronowicz)

Z polecenia Ady Lewińskiej ma za zadanie znaleźć i unieszkodliwić dwustu zrzuconych do Polski w czasie wojny dywersantów.

 

 

 

Bocian (Grzegorz Damięcki)

Emisariusz komendanta Armii Krajowej, gen. Okulickiego, przybywa z tajną misją doprowadzenia działaczy podziemia z przedstawicielami polskich partii politycznych.

 

 

 

 

 

[Żródło: tvp.pl]

 

Czytaj także:

 

Przykro nam, ale nie możesz komentować tego artykułu, ponieważ nie jesteś zalogowany. Zaloguj się lub załóż konto, jeśli go jeszcze nie posiadasz. Zapraszamy!

Czas Honoru Czas Honoru

Ankieta

Czy Twoim zdaniem, serial przyczynił się przywrócenia pamięci o cichociemnych oraz żołnierzach wyklętych?
 

Z planu serii "Powstanie"

Wyszukaj na stronie

Ostatnie komentarze