Strona główna V seria - Cielecka, Frycz i Woronowicz w rolach komunistów
V seria - Cielecka, Frycz i Woronowicz w rolach komunistów

28 maja 2012

Czas Honoru - Magdalena CieleckaMagdalena Cielecka, Jan Frycz i Adam Woronowicz.

Oto kolejni aktorzy, którzy dołączyli do ekipy Czasu Honoru.

W V serii zobaczymy ich w rolach urzędników władzy komunistycznej.

Jan Frycz zagra Kazimierza - ojca Wandy Ryszkowskiej. Okaże się, że jest wysoko postawionym funkcjonariuszem aparatu bezpieczeństwa.

Magdalena Cielecka i Adam Woronowicz wcielą się w role zwolenników nowego systemu, którzy będą mieli ogromny wpływa na losy czwórki naszych głównych bohaterów. Jak powiedziała portalowi se.pl Ewa Wencel, współscenarzystka serialu, Cielecka zagra wyjątkowo negatywną postać. "Jest tak zdeklarowaną komunistką, że chyba zna samego Stalina". To ona zleci schwytanie wszystkich skoczków, którzy zostali w czasie wojny zrzuceni na terenie Polski.

Magdalena Cielecka - urodzona w Myszkowie aktorka ukończyła krakowską PWST. Popularność przyniosła jej rola w filmie 'Samotność w sieci' oraz serialach 'Magda M.' i 'Hotel 52'. Stworzyła również wiele ról teatralnych, m.in. w Teatrze Telewizji.

 

Czas Honoru - Jan Frycz

 

 

Jan Frycz - ukończył PWST w Krakowie, gdzie przez wiele lat występował w Teatrze Starym.

Obecnie aktor Teatru Narodowego w Warszawie.

Znany z wielu znakomitych ról teatralnych, filmowych i telewizyjnych, m.in. w 'Tam i z powrotem', 'Pręgach', 'Zaginionej', 'Tajemnicy twierdzy szyfrów' i wielu innych.

 

 

 

Czas Honoru - Adam Woronowicz

 

 

Adam Woronowicz - pochodzący z Białegostoku aktor ukończył w 1997 roku Akademię Teatralną w Warszawie, gdzie występuje w Teatrze Powszechnym.

Szerszej publiczności znany z roli księdza Jerzego Popiełuszki w filmie 'Popiełuszko. Wolność jest w nas'. Występował również w filmach 'Generał Nil', 'Rewers', 'Sprawiedliwi'.

 

 

 

[se.pl, filmpolski.pl, wikipedia.org]

 

Czytaj także:

 

Przykro nam, ale nie możesz komentować tego artykułu, ponieważ nie jesteś zalogowany. Zaloguj się lub załóż konto, jeśli go jeszcze nie posiadasz. Zapraszamy!

Czas Honoru Czas Honoru

Ankieta

Czy Twoim zdaniem, serial przyczynił się przywrócenia pamięci o cichociemnych oraz żołnierzach wyklętych?
 

Z planu serii "Powstanie"

Wyszukaj na stronie

Ostatnie komentarze