Strona główna V seria - miejsca, gdzie powstają nowe odcinki
V seria - miejsca, gdzie powstają nowe odcinki

17 maja 2012

Czas Honoru - 5 sezonOd momentu, gdy zostały opublikowane pierwsze zdjęcia z planu V serii, pojawiały się pytania "gdzie są kręcone nowe odcinki Czasu Honoru?".

Jak informuje scenograf serialu, Anna Bohdziewicz, ruiny zbudowano na warszawskiej Pradze, na terenie dawnej Wytwórni Wódek Koneser.

W czerwcu ekipa przeniesie się pod Warszawę do zabytkowej fabryki papieru, a w ośrodku szkoleniowym Straży Pożarnej w Kampinosie zbudowany będzie obóz amerykański oraz szpital polowy.

Informacje o szczegółach dotyczących miejsc, gdzie powstaje V seria, można znaleźć na stronie teletydzien.pl. W artykule czytamy m.in.:
"Przez dwa dni budowlańcy pod okiem kierownika budowy i dwóch scenografów, przy pomocy dwóch dźwigów usypywali gruzy. Układ ulic musiał odpowiadać planom przygotowanym przez ekipę Anny Bohdziewicz. Postawiono baraki z narzędziami, ustawiono mur, a żeby zasłonić okoliczną współczesną zabudowę, przygotowano 'służbowe' płoty z naklejonymi kopiami plakatów z 1945 r. Część dekoracji przygotowano wcześniej ze styropianu."

Z tekstu dowiadujemy się również, jak to się stało, że w ogóle Czas Honoru powstał. Producent z ramienia TVP, Małgorzata Górzańska powiedziała Teletygodniowi: "Miałam okazję recenzować ten projekt, kiedy Akson Studio zwrócił się z nim do telewizji. I pierwsza myśl była taka: dawno telewizja nie zrobiła serialu historycznego. A ponieważ wszystkie produkcje w ostatnich latach były wyłącznie współczesne, więc intuicja podpowiadała, że na pewno widzowie będą zainteresowani."

Zachęcamy do lektury całego artykułu na stronie teletydzien.pl

[Źródło: teletydzien.pl]

 

Czas Honoru - 5 sezon

 

Czytaj także:

 

 

/

 

Przykro nam, ale nie możesz komentować tego artykułu, ponieważ nie jesteś zalogowany. Zaloguj się lub załóż konto, jeśli go jeszcze nie posiadasz. Zapraszamy!

Czas Honoru Czas Honoru

Ankieta

Czy Twoim zdaniem, serial przyczynił się przywrócenia pamięci o cichociemnych oraz żołnierzach wyklętych?
 

Z planu serii "Powstanie"

Wyszukaj na stronie

Ostatnie komentarze