Strona główna Wydarzenia V seria - pokaz prasowy pierwszego odcinka V serii
V seria - pokaz prasowy pierwszego odcinka V serii

24 sierpnia 2012

W czwartek, 23 sierpnia 2012, w Warszawskiej kawiarni Skwer, przy Krakowskim Przedmieściu, tuż obok ulicy Bednarskiej, na której kręcone były sceny do Czasu Honoru, odbyła się konferencja prasowa oraz przedpremierowy pokaz pierwszego odcinka V serii serialu.

Podczas tej uroczystości przedstawiciele naszego fanklubu wręczyli twórcom Czasu Honoru, czyli Telewizji Polskiej oraz producentowi wykonawczemu - Akson Studio, nagrodę fanów.

Spotkanie zaplanowano na godzinę 13:00. W oczekiwaniu na zaproszonych gości, rozmawialiśmy z przedstawicielami TVP - panią producent Małgorzatą Górzańską oraz panią Agnieszką Lenart.
Następnie reporterzy telewizyjnej Panoramy przeprowadzili z nami wywiad :-)

Po kilkunastu minutach na sali pojawili się aktorzy: Karolina Gorczyca, Antoni Pawlicki, Maciej Zakościelny, Cezary Łukaszewicz oraz przedstawiciele Telewizji Polskiej: Renata Czarnkowska-Listoś - dyr. Agencji Filmowej TVP2 i Jerzy Kapuściński - dyr. TVP2.

Jak to zwykle bywa na tego typu imprezach, pierwsze minuty należały do fotoreporterów, którzy wykonywali setki zdjęć odtwórcom serialowych postaci.
Po sesji zdjęciowej rozpoczęła się konferencja prasowa.

Dyrektor Jerzy Kapuściński powiedział m.in., że Telewizja Polska jest dumna, że ma Czas Honoru na swojej antenie.

Pani dyrektor Renata Czarnkowska-Listoś podkreśliła, że Czas Honoru, to nie tylko serial, ale już zjawisko społeczne. Jako dowód przywołała przykład książki Jarosława Sokoła oraz rzeszy fanów, którzy skupieni w fanklubach i na forach internetowych dyskutują o serialu. Dodała, że ważne jest również spojrzenie na historię Polski poprzez bardzo mocne, indywidualne losy bohaterów, i że serial jest bardzo ważnym, filmowym głosem na temat historii Polski.

 

Następnie o swojej pracy opowiadali aktorzy. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że pracowało im się bardzo dobrze i żałują, że to już koniec tej produkcji.

Antoni Pawlicki powiedział m.in., że związał się z opowiadaną przez serial historią i granym przez niego bohaterem. Zawsze bardzo zależało mu na dalszym ciągu wątku jego postaci. Dodał, że przed każdą kolejną serią podchodził niezwykle emocjonalnie do scenariusza. Podkreślił świetną współpracę z reżyserami, szczególnie Michałem Rosą. Docenia twórczą i dobrą pracę przy piątej serii, która postawiła przed nim wiele ciekawych zadań aktorskich.

 

Maciej Zakościelny mówił o swojej postaci w V serii. "Jesteśmy w innej rzeczywistości. Jest inny wróg, wydaje nam się, że już go znamy, wiemy jak jest niebezpieczny, jakimi zasadami, a właściwie brakiem zasad się kieruje. (...) Mój bohater przeżywa dość trudne chwile, bo zdaje sobie sprawę, że mimo zakończenia wojny, nowy wróg jest silniejszy i domyśla się, że to nie jest koniec i trzeba będzie nadal walczyć. Mimo, że wszyscy się cieszą, to on przeczuwa, że będzie ciężko".

Karolina Gorczyca powiedziała, że tak samo jak ludzie zmieniają się na przestrzeni lat, tak zmieniają się grani przez aktorów bohaterowie. "Ruda z delikatnej dziewczyny przechodziła duże zmiany i w piątej serii to już jest zupełnie inna postać."

 

Cezary Łukaszewicz, który pojawia się dopiero w ostatniej serii, wyznał, że był wielkim fanem serialu i marzył, żeby w nim zagrać. Zdradził, że jego nieżyjący już dziadek był odznaczony orderem Virtuti Militari i wojenne sytuacje bardzo go stymulowały i jest zaszczycony, że mógł wystąpić w Czasie Honoru. Powiedział też krótko o granym przez siebie bohaterze: "Bolek Pustułka wraca z Jankiem z obozu jenieckiego do Polski, do swoich ukochanych".

 

Na zakończenie konferencji wręczyliśmy TVP i Akson Studio nagrody fanów za najlepszy polski serial historyczny, jakim jest Czas Honoru.
Przedstawiciele twórców serialu byli bardzo wzruszeni i zadowoleni z nagrody, bo jak powiedzieli "to najlepsza z nagród - od widzów".

Czas Honoru - nagroda fanów za najlepszy polski serial historyczny


Pani dyrektor Agencji Filmowej odbierając nagrodę dodała, że takim chwilom towarzyszą wielkie emocje, podobnie jak to miało miejsce podczas ostatniego dnia zdjęciowego, kiedy wzruszenia związane z rozstaniem nie pozwalały niektórym mówić.

Kolejnym punktem programu był pokaz pierwszego odcinka V serii.

Wrażenia były niepowtarzalne. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że odcinek jest genialny i zapowiada się świetna, ostatnia seria.

Po pokazie odbyły się indywidualne, choć krótkie spotkania i rozmowy z aktorami oraz twórcami, którzy serdecznie Was wszystkich pozdrawiali.

 

I na koniec ważna informacja. W imieniu fanów serialu skierowaliśmy do TVP prośbę o wersję kinową Czasu Honoru. Pani dyrektor Renata Czarnkowska-Listoś obiecała rozważyć tą propozycję ze scenarzystami :-)

 

Na pokazie przedpremierowym fanklub reprezentowali: Natalia "Margaret852", Ania "Czarna" oraz Wojtek "Cichociemny". Pozdrawiamy!

 

Czytaj także:

 

Czas Honoru Czas Honoru

Ankieta

Czy Twoim zdaniem, serial przyczynił się przywrócenia pamięci o cichociemnych oraz żołnierzach wyklętych?
 

Z planu serii "Powstanie"

Wyszukaj na stronie

Ostatnie komentarze