Strona główna Wystawa "Mundur w filmie" + konkurs
Wystawa "Mundur w filmie" + konkurs

4 lipca 2012

Razem z Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu zapraszamy na wystawę pt. "Mundur w filmie".

Jest to pierwsza wystawa w Polsce, która pokazuje w tak szerokim zakresie mundury używane w filmach przy jednoczesnym naświetleniu historii rozwoju munduru na przestrzeni 200 lat.

Pasjonaci barwy i broni będą mieli okazję podziwiać ponad 30 kompletów mundurów m.in.: z lat 1920-1945 - kawalerzystę polskiego z 1937, generała SS w stroju wieczorowym galowym, policjanta granatowego (Generalna Gubernia), polskiego spadochroniarza brygady spadochronowej, amerykańskiego spadochroniarza D-day, marszałka armii sowieckiej w stroju paradnym, generała armii niemieckiej w stroju służbowym oraz generała Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie w stroju służbowym. Będzie również mundur z Czasu Honoru!

Oprócz umundurowania widzowie będą mogli zobaczyć także rekwizyty filmowe - kopie sztandarów, kopie broni palnej i całą gamę ekwipunku wojskowego różnych armii świata. Uzupełnieniem ekspozycji będzie rekonstrukcja planu filmowego i aktorskiego atelier. Więcej szczegółów na stronie muzeum.

A my mam dla Was mini-konkurs.

Pierwsze pięć osób, które odgadną jakiej postaci z Czasu Honoru mundur można oglądać na wystawie w Kołobrzegu, otrzyma bezpłatne wejściówki na tą ekspozycję, ważne do listopada.

Odpowiedzi przesyłajcie na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
W treści nie zapomnijcie podać swojej nazwy w fanklubie lub na Facebooku.
Powodzenia!

 

Czytaj także:

 

 

Przykro nam, ale nie możesz komentować tego artykułu, ponieważ nie jesteś zalogowany. Zaloguj się lub załóż konto, jeśli go jeszcze nie posiadasz. Zapraszamy!

Czas Honoru Czas Honoru

Ankieta

Czy Twoim zdaniem, serial przyczynił się przywrócenia pamięci o cichociemnych oraz żołnierzach wyklętych?
 

Z planu serii "Powstanie"

Wyszukaj na stronie

Ostatnie komentarze