Strona główna Wydarzenia Wizyta na planie V serii - relacja, dzień pierwszy
Wizyta na planie V serii - relacja, dzień pierwszy

17 lipca 2012 roku, godzina 14:00.

Spotykamy się przed wejściem na teren TVP przy ul. Woronicza w Warszawie, gdzie nagrywane są sceny do V serii Czasu Honoru. Jesteśmy umówieni na krótkie spotkanie z Karoliną Gorczycą. W związku z ograniczeniami organizacyjnymi jakie panują w hali zdjęciowej, przybywamy w okrojonym składzie: Marlena, Natalia, Kasia i Ania.

Na miejscu witają nas panie: Małgorzata Górzańska z TVP oraz Agnieszka Kozak z Akson Studio. Ustalamy szczegóły wizyty, rozmawiamy.

Wokół krzątają się członkowie ekipy filmowej oraz aktorzy. Spotykamy główną charakteryzatorkę serialu - Anetę Brzozowską, odtwórczynię roli Ady Lewińskiej - Magdalenę Cielecką, serialowego ojca Wandy - Kazimierza Korytowskiego, którego gra Jan Frycz oraz nową postać w V serii - Wachowicza, którego zagra Piotr Cyrwus.
Robimy sobie pamiątkowe zdjęcia i zbieramy autografy.

 

Cały czas panie z charakteryzacji i garderoby "zamieniały" Karolinę Gorczycę w serialową Wiktorię Rudnicą "Rudą". Musieliśmy jeszcze poczekać. Zostaliśmy zaproszeni do wnętrza hali zdjęciowej. Tu zostały zbudowane serialowe pomieszczenia. Była przerwa w zdjęciach, więc mogliśmy wejść do środka, a nawet zasiąść przy stole w mieszkaniu jednego z bohaterów.

 

"Ruda" jest już gotowa do nagrań i może się z nami spotkać. Byliśmy pod wielkim wrażeniem tego, że pani Karolina bez problemu nas rozpoznała (ostatnio widzieliśmy się rok temu), serdecznie powitała, przez dłuższy czas z nami rozmawiała, dawała autografy, opowiadała o pracy przy piątej serii i chętnie robiła sobie z nami zdjęcia. Na pamiątkę spotkania wręczyliśmy aktorce nasze fanklubowe prezenty, m.in. portret "Rudej" narysowany przez Kasię.

 

W hali rozpoczęły się już nagrania z udziałem Magdaleny Cieleckiej i Jana Frycza. W trakcie przerwy między ujęciami zostaliśmy zaproszeni przez sympatycznego pana do rekwizytorni, czyli magazynu, w którym znajdują się elementy wystroju serialowych wnętrz.

 

W drodze do wyjścia z hali spotkaliśmy jeszcze raz serialową Adę Lewińską, z która zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.

 

Na godz. 16:00 byliśmy umówieni z pozostałymi fanklubowiczami przy Pałacu Kultury. Na miejsce docieramy z opóźnieniem. Druga część grupy nie traciła jednak czasu. Anetka, która jest z Warszawy, zaproponowała wszystkim oczekującym na nas spacer do Ogrodu Saskiego i wizytę przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

Gdy byliśmy już w pełnym składzie, ruszyliśmy na poszukiwanie miejsc, gdzie kręcone były sceny Czasu Honoru.

Ulica Bednarska - to tu nagrywano sceny łapanki w serii III. Znaleźliśmy tu również bramę, przez którą uciekali: Ruda, Władek i Ernest, po akcji likwidacji konfidenta w IV serii.

 

Ulica Dziekania - tu nagrywano scenę napadu na konwój Reichsbanku.

 

Ulica Mostowa - w III serii nagrywano tu sceny łapanek oraz spotkanie Janka z bratem. Tu również Tadeusz śledził Janka.

 

Ulica Piesza - przy niej znajduje się kościół pw. św. Benona, który posłużył jako miejsce nagrań planowanego ślubu Leny i Janka, gdzie Niemcy urządzili zasadzkę i ujęli bohaterów serialu.

 

Uniwersytet Warszawski - tu nagrywano sceny do IV serii Czasu Honoru. Oglądaliśmy miejsca spotkań Rudej z Władkiem i Ernestem oraz serialową restaurację, do której Rainer kazał przywozić aresztowanego Janka.

 

Zmęczeni kilkukilometrowym spacerem udaliśmy się na nocleg.

cdn.

 

Czytaj także:

 

Czas Honoru Czas Honoru

Ankieta

Czy Twoim zdaniem, serial przyczynił się przywrócenia pamięci o cichociemnych oraz żołnierzach wyklętych?
 

Z planu serii "Powstanie"

Wyszukaj na stronie

Ostatnie komentarze