Strona główna Wydarzenia Wizyta na planie IV serii
Wizyta na planie IV serii

13 sierpnia 2011

Czas Honoru Fanklub

Na kilka dni przed zakończeniem nagrań do IV serii Czasu Honoru zostaliśmy zaproszenie do wizyty na planie zdjęciowym.

13 sierpnia 2011r. o godzinie ósmej rano członkowie naszego fanklubu spotkali się przed budynkiem Studia Akson w Warszawie. Do garderoby zaprowadziła nas jedna z pracownic Aksonu. Panie garderobiane wybrały dla nas odpowiednie stroje i "wyczarowały" z nas ludzi z czasów II wojny światowej. Gdy byliśmy już gotowi, wsiedliśmy do autokaru i razem z pozostałymi statystami pojechaliśmy na miejsce nagrań - w okolice pomnika Kopernika, gdzie czekała na nas pani Joasia (odpowiedzialna za statystów). Tuż obok, na terenie Uniwersytetu Warszawskiego, trwały już zdjęcia z udziałem Piotra Adamczyka. Nie mogliśmy jednak tego zobaczyć, ponieważ przed nami była jeszcze charakteryzacja. W oczekiwaniu na swoją kolejkę robiliśmy pamiątkowe zdjęcia i obserwowaliśmy aktorów, którzy jeszcze w swoich codziennych strojach i ze spinkami na głowie przechodzili między garderobami.

 

 

 

Miłe panie z zespołu Anety Brzozowskiej (głównej charakteryzatorki serialu) wykonały piękniejszej części statystów bardzo staranne fryzury.

Około godz. 11-tej wszyscy w pełnej gotowości poszliśmy na plan, który mieścił się na terenie Uniwersytetu. Każdy z nas dostał swoją "rolę" i czując się prawie jak aktor uczestniczył w nagraniach. Mimo niekorzystnych prognoz znalezionych wcześniej w Internecie, pogoda przez cały dzień była piękna i słoneczna. Nieraz nawet zbyt słoneczna, bo przeszkadzała podczas niektórych scen. Momentami byliśmy zmęczeni, gdyż każdą scenę trzeba było powtarzaliśmy kilka, a nawet kilkanaście razy. Chodziło o to, żeby twórcy mieli kilka dubli do wyboru. Powtórki były wykonywane także z powodu pomyłek oraz niezaplanowanych sytuacji, jak dźwięk okolicznego zegara, odgłos lecącego samolotu lub sygnał karetki pogotowia.

Krótkie przerwy wykorzystywaliśmy na spotkania z aktorami. Robiliśmy pamiątkowe zdjęcia, przekazywaliśmy prezenty od fanklubu oraz zbieraliśmy autografy. Z każdym chwilę rozmawialiśmy, a Antek Pawlicki pokazał nam nawet nagrany telefonem fragment serialu z widowiskową akcją ataku na Niemców. Wszyscy byli mile zaskoczeni prezentami, ale najbardziej Maciek Zakościelny, co widać na zdjęciu.


Gdy skończyliśmy nagrywać drugą scenę, a było ich cztery, przyszła pora na obiad.
Po wspólnym posiłku zaczęliśmy przygotowywać się do zagrania scen w innym odcinku serialu. Panie z garderoby i charakteryzatorki zmodyfikowały nasz wygląd. Z ochotą wróciliśmy na plan i odegraliśmy swoje role w kolejnych scenach. Tym razem w zdjęciach brał udział Mariusz Ostrowski (Ernest), który pochodzi (jak część z nas) z Kielc. Jak tylko o tym usłyszał, zawołał - Moje kochane scyzoryki, chodźcie tu do zdjęcia!? :-)


Około 19-tej zakończył się dzień zdjęciowy. Dopiero wtedy poczuliśmy prawdziwe zmęczenie i doceniliśmy ciężką i wymagającą dużo cierpliwości, dokładności pracę aktorów i całej ekipy filmowej. Pobyt na planie był dla nas dużym przeżyciem i świetną, niezapomnianą przygodą. Przy okazji zyskaliśmy nowych znajomych: Karolinę Gorczycę, Jana Wieczorkowskiego, Macieja Zakościelnego, Antoniego Pawlickiego, Piotra Adamczyka, pracowników produkcji - Reżyserów z Panem Michałem Rosą na czele, Pana Jarka :-), Panią Anetę :-) oraz innych członków ekipy. Specjalne podziękowania kierujemy do pani Karoliny za zaproszenie na plan :-)

Wszystkich serdecznie pozdrawiamy i mamy nadzieję, że spotkamy się na planie V serii !

Specjalne podziękowania dla WSP Społem, producenta Majonezu Kieleckiego, za ufundowanie upominków dla aktorów.

 

Czas Honoru Czas Honoru

Ankieta

Czy Twoim zdaniem, serial przyczynił się przywrócenia pamięci o cichociemnych oraz żołnierzach wyklętych?
 

Z planu serii "Powstanie"

Wyszukaj na stronie

Ostatnie komentarze