Strona główna Wizyta na planie VI serii - relacja, dzień drugi
Wizyta na planie VI serii - relacja, dzień drugi

31 lipca 2013r.
We środę pojawiliśmy się na planie już w pełnym, 25-osobowym składzie.

Ci, którzy statystowali poprzedniego dnia, przybyli bezpośrednio do Parku Skaryszewskiego na warszawskiej Pradze. Pozostali, którzy w tym dniu mieli być statystami, przechodzili "metamorfozę" w garderobie i "make up-ie" na terenie wytwórni filmowej przy ul. Chełmskiej.

 


Każdemu towarzyszyły wielkie emocje. Jedni z oddali przypatrywali się nagraniom, inni uczestniczyli w poszczególnych scenach jako statyści, wczuwając się w klimat tamtych lat i odgrywając pieczołowicie swoje role.

Na planie pojawili się nowi goście. Byli to dziennikarze programu "Pytanie na Śniadanie", onet.pl oraz TVP.pl, którzy przeprowadzili z przedstawicielami naszego fanklubu wywiady.


Po wielu dublach sceny, w której występowali: Woźniak, Emilia i Rainer, spotkaliśmy się z aktorami odgrywającymi ich role. Krótka rozmowa, autografy, wspólne zdjęcia i oczywiście wręczenie pamiątkowych prezentów.
Sonia Bohosiewicz zaskoczyła nas swoim ogromnym poczuciem humoru i wielkim optymizmem. Była niesamowicie zaskoczona upominkiem, który od nas dostała, a szczególnie zachwyciła ją fanklubowa zakładka, co widać zresztą na zdjęciu ;-)
Mariusz Kiljan także bardzo miło nas przywitał, chętnie pozował do zdjęć i rozdawał autografy. Zdradził nam pewną "tajemnicę" granego przez siebie bohatera. Powiedział, że Woźniak jest takim złym człowiekiem, ponieważ ma złą żonę ... ;-)
Piotr Adamczyk z groźnego i oschłego esesmana błyskawicznie zmienił się w bardzo sympatycznego i miłego człowieka. Chętnie z nami rozmawiał, nikomu nie odmówił autografu, ani wspólnego zdjęcia. Do gustu przypadała mu szczególnie nasza najmłodsza fanklubowiczka - Wiktoria. Pan Piotr poprosił o specjalne, pamiątkowe zdjęcie z Wiki.


Po tym niezwykłym spotkaniu aktorzy udali się do garderoby, a my pospieszyliśmy na konferencję prasową. Spotkaliśmy na niej m.in. Agnieszkę Więdłochę, Olgę Bołądź, Magdalenę Cielecką, Maćka Zakościelnego i Kubę Wesołowskiego udzielających wywiadów przedstawicielom mediów.

Najpierw do wspólnego zdjęcia i rozmowy poprosiliśmy Magdalenę Cielecką. Serialowa Ada Lewińska była w świetnym humorze, podpisała wszystkie zdjęcia i wyczerpująco odpowiadała na wszystkie pytania.

Następnie zaszczyciła nas swoją obecnością Olga Bołądź. To niezwykle miła i sympatyczna osoba. Byliśmy bardzo zadowoleni, gdy zobaczyliśmy uśmiech na twarzy aktorki odpakowującej naszą fanklubową koszulkę. Cieszyliśmy się, że ten prezent przypadł do gustu bohaterce serialu.

Na konferencji spotkaliśmy się również z panią Małgorzatą Górzańską z TVP. Z wielką przyjemnością rozmawialiśmy z panią producent, która skierowała do nas słowa uznania za działania prowadzone przez fanklub. Mamy nadzieję, że będziemy mieli więcej okazji do wspólnych spotkań.

Chwilę później do naszego grona dołączył wesoły Kuba Wesołowski. Rozśmieszył nas swoimi żartami, szybko odpakował torebkę z prezentami i niezmiernie ucieszył się z porcelanowej filiżanki, która bez wątpienia była w jego stylu. Kuba wykazał się troską o nas. Zauważył, że byliśmy już troszkę zmęczeni i spragnieni, więc w mgnieniu oka zorganizował wodę, szklanki i pyszne ciasteczka. Całą akcją była zaskoczona nawet obsługa konferencji prasowej. Z przyjemnością skorzystaliśmy z poczęstunku.

Po miłym czasie spędzonym w towarzystwie Kuby Wesołowskiego, przyszła pora by spotkać się z Agnieszką Więdłochą. Sympatyczna i delikatna Lenka niczym modelka pozowała z nami do zdjęć. Była zadowolona z upominków, które dostała. Rozdała wiele autografów i niesamowicie umiliła nam czas na planie.


W międzyczasie Paulina Drażba z "Pytania na Śniadanie" przeprowadziła wywiad z przedstawicielami fanklubu.

Po konferencji prasowej przenieśliśmy się do Ogrodu Różanego, gdzie nagrywana była scena z udziałem Macieja Zakościelnego. W akcji uczestniczyli również nasi statyści. Bez zbędnych dubli, sprawnie i profesjonalnie serialowy Bronek odegrał swoją rolę. Po zakończonym ujęciu pan Maciek znalazł czas, aby zrobić sobie z nami zdjęcie oraz porozmawiać.


Dalszy ciąg zdjęć realizowany był w innej części parku. Tam mieliśmy okazję zobaczyć scenę, w której grali: Magdalena Cielecka, Michał Żurawski, mała Gabrysia Mazurek i Dawid Zawadzki. Część z nas nadal statystowała, inni cierpliwie czekali na swoje "przydziały", pozostali obserwowali i fotografowali wydarzenia na planie.

Ten dzień był niezwykle intensywny. Przed kolejnymi scenami reżyserzy: Katarzyna Klimkiewicz i Łukasz Wiśniewski udzielali aktorom niezbędnych wskazówek, a panie z ekipy dokonywały bieżących poprawek. Czas umiliła nam także główna charakteryzatorka serialu - Aneta Brzozowska, która opowiedziała o swojej pracy oraz zabieganiu na planie zdjęciowym.

W ostatniej tego dnia scenie występowała Lena i Woźniak. Aktorzy doskonale współpracowali odgrywając swoje role i usłyszeliśmy głos drugiego reżysera - "Dziękuję, koniec sceny, koniec zdjęć na dziś!".
Agnieszka Więdłocha miała wówczas czas, aby nagrać pozdrowienia dla nieobecnych na planie fanklubowiczów.

Dzień zdjęciowy zakończył się o godz. 20.00. Pełni wrażeń, zadowoleni i spełnieni, ale również zmęczeni udaliśmy się na zasłużony odpoczynek.
Przed nami kolejne spotkanie w gronie fanklubowiczów. Tym razem nie na planie, ale w miejscach związanych z serialem. Na Szucha, na Pawiaku i na Cmentarzu Powązkowskim.

 

Ciąg dalszy niebawem ...

 

Czytaj także:

 

 

Przykro nam, ale nie możesz komentować tego artykułu, ponieważ nie jesteś zalogowany. Zaloguj się lub załóż konto, jeśli go jeszcze nie posiadasz. Zapraszamy!

Czas Honoru Czas Honoru

Ankieta

Czy Twoim zdaniem, serial przyczynił się przywrócenia pamięci o cichociemnych oraz żołnierzach wyklętych?
 

Z planu serii "Powstanie"

Wyszukaj na stronie

Ostatnie komentarze