Strona główna Wizyta na planie V serii - relacja, dzień pierwszy
Wizyta na planie V serii - relacja, dzień pierwszy

17 lipca 2012 roku, godzina 14:00.

Spotykamy się przed wejściem na teren TVP przy ul. Woronicza w Warszawie, gdzie nagrywane są sceny do V serii Czasu Honoru. Jesteśmy umówieni na krótkie spotkanie z Karoliną Gorczycą. W związku z ograniczeniami organizacyjnymi jakie panują w hali zdjęciowej, przybywamy w okrojonym składzie: Marlena, Natalia, Kasia i Ania.

Na miejscu witają nas panie: Małgorzata Górzańska z TVP oraz Agnieszka Kozak z Akson Studio. Ustalamy szczegóły wizyty, rozmawiamy.

Wokół krzątają się członkowie ekipy filmowej oraz aktorzy. Spotykamy główną charakteryzatorkę serialu - Anetę Brzozowską, odtwórczynię roli Ady Lewińskiej - Magdalenę Cielecką, serialowego ojca Wandy - Kazimierza Korytowskiego, którego gra Jan Frycz oraz nową postać w V serii - Wachowicza, którego zagra Piotr Cyrwus.
Robimy sobie pamiątkowe zdjęcia i zbieramy autografy.

 

Cały czas panie z charakteryzacji i garderoby "zamieniały" Karolinę Gorczycę w serialową Wiktorię Rudnicą "Rudą". Musieliśmy jeszcze poczekać. Zostaliśmy zaproszeni do wnętrza hali zdjęciowej. Tu zostały zbudowane serialowe pomieszczenia. Była przerwa w zdjęciach, więc mogliśmy wejść do środka, a nawet zasiąść przy stole w mieszkaniu jednego z bohaterów.

 

"Ruda" jest już gotowa do nagrań i może się z nami spotkać. Byliśmy pod wielkim wrażeniem tego, że pani Karolina bez problemu nas rozpoznała (ostatnio widzieliśmy się rok temu), serdecznie powitała, przez dłuższy czas z nami rozmawiała, dawała autografy, opowiadała o pracy przy piątej serii i chętnie robiła sobie z nami zdjęcia. Na pamiątkę spotkania wręczyliśmy aktorce nasze fanklubowe prezenty, m.in. portret "Rudej" narysowany przez Kasię.

 

W hali rozpoczęły się już nagrania z udziałem Magdaleny Cieleckiej i Jana Frycza. W trakcie przerwy między ujęciami zostaliśmy zaproszeni przez sympatycznego pana do rekwizytorni, czyli magazynu, w którym znajdują się elementy wystroju serialowych wnętrz.

 

W drodze do wyjścia z hali spotkaliśmy jeszcze raz serialową Adę Lewińską, z która zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.

 

Na godz. 16:00 byliśmy umówieni z pozostałymi fanklubowiczami przy Pałacu Kultury. Na miejsce docieramy z opóźnieniem. Druga część grupy nie traciła jednak czasu. Anetka, która jest z Warszawy, zaproponowała wszystkim oczekującym na nas spacer do Ogrodu Saskiego i wizytę przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

Gdy byliśmy już w pełnym składzie, ruszyliśmy na poszukiwanie miejsc, gdzie kręcone były sceny Czasu Honoru.

Ulica Bednarska - to tu nagrywano sceny łapanki w serii III. Znaleźliśmy tu również bramę, przez którą uciekali: Ruda, Władek i Ernest, po akcji likwidacji konfidenta w IV serii.

 

Ulica Dziekania - tu nagrywano scenę napadu na konwój Reichsbanku.

 

Ulica Mostowa - w III serii nagrywano tu sceny łapanek oraz spotkanie Janka z bratem. Tu również Tadeusz śledził Janka.

 

Ulica Piesza - przy niej znajduje się kościół pw. św. Benona, który posłużył jako miejsce nagrań planowanego ślubu Leny i Janka, gdzie Niemcy urządzili zasadzkę i ujęli bohaterów serialu.

 

Uniwersytet Warszawski - tu nagrywano sceny do IV serii Czasu Honoru. Oglądaliśmy miejsca spotkań Rudej z Władkiem i Ernestem oraz serialową restaurację, do której Rainer kazał przywozić aresztowanego Janka.

 

Zmęczeni kilkukilometrowym spacerem udaliśmy się na nocleg.

cdn.

 

Czytaj także:

 

Przykro nam, ale nie możesz komentować tego artykułu, ponieważ nie jesteś zalogowany. Zaloguj się lub załóż konto, jeśli go jeszcze nie posiadasz. Zapraszamy!

Czas Honoru Czas Honoru

Ankieta

Czy Twoim zdaniem, serial przyczynił się przywrócenia pamięci o cichociemnych oraz żołnierzach wyklętych?
 

Z planu serii "Powstanie"

Wyszukaj na stronie

Ostatnie komentarze