Fanka98

Czas Honoru bardzo zainspirował mnie całokształtem do poznania bliżej historii II Wojny Światowej.Dzięki Cichociemnym wiele sytuacji które czytając z podręcznika do historii były niezrozumiałe, stały się oczywiste.
Pierwszy odcinek tego serialu zobaczyłam przypadkiem w 2008 roku na antenie TVP 2, gdy czekałam na moją mamę aż wróci z pracy, ponieważ w niedziele zawsze pracowała na drugie zmiany. Później w kolejne niedziele oglądałam kolejne odcinki. Jeśli chodzi o późniejsze serie to oglądałam odcinki w telewizji zawsze gdy miałam na to okazje. Jakieś pół roku temu dowiedziałam się o powtórkach na TVP Seriale, bardzo się z tego ucieszyłam. W każdy piątek i sobotę siedziałam do późna przed telewizorem. Aż w pewien sobotni poranek jakieś dwa miesiące temu, po zarwanej nocy przez oglądanie ( dodatkowo później jeszcze nie mogłam zasnąć, bo myślałam o akcjach AK), postanowiłam znaleźć odcinki w internecie, i natknęłam się na stronę min. TVP i (już teraz) naszego fanklubu. W tamtą sobotę siedziałam przez bite 7 godzin przed laptopem i nie ruszałam się z miejsca (oglądałam) byłam i z reszta jestem do nadal bardzo zafascynowana. Zobaczyłam wszystkie odcinki w 2 i pół tygodnia.Do teraz praktycznie całymi dniami myślę o Cichociemnych. Obecnie z niecierpliwością czekam na V serię która podobno będzie nazywać się "Teraz czas", i czytam książkę. Książka jest fascynująca na razie udało mi się dojść do 100 strony (bo wczoraj zaczęłam czytać) i oświadczam iż na razie oprócz małych epizodzików nie pojawiło się w niej nic co miałoby już miejsce w serialu, więcej nie zdradzam. Zachęcam do przeczytania.
To niesamowite że jedna produkcja pomieściła w sobie tyle wspaniałości. Zostałam fanką tego serialu, ponieważ ma on w sobie same zalety!
* Grają w nim najwspanialsi Polscy aktorzy i aktorki.
* Serial ten ukazuje prawdę o II Wojnie Światowej i wiele nas uczy.
* Aktorzy grają wspaniale i realistycznie, robią to cały sercem.
* Wszystkie rekwizyty, sale, ubrania, a nawet ulice pochodzą z tamtego okresu ( świadczy to o tym jak bardzo starają się ludzie przygotowujący ten serial)
* Scenariusz jest fenomenalnie napisany (mama na myśli wszystkie sceny, NAPRAWDĘ)
* Serial ten wspaniale ukazuje różne oblicza wojny, nie tylko ukazuje ją ze strony akcji AK itd., ale ukazuje również życie prywatne bohaterów np. miłość, to jak wojna dzieli nawet rodzeństwo myślę o przypadku Janka jak poróżnił się ze swoim starszym bratem Staszkiem gdy wszedł w rangi komunistów, w przypadku Marii, Władka i Michała stratę męża i ojca, w przypadku Bronka rezygnację z fortuny i zaś pojednanie z ojcem...
* Należy też zauważyć iż wspaniałym pomysłem było wplecenie zdjęć, urywków filmów i sytuacji autentycznie pochodzących z tamtego okresu.
* Ponad to w serialu została ukazana walka o przetrwanie i życie mieszkańców ówczesnej Warszawy.
* Nie wolno nam również zapomnieć o tragedii która dotknęła żydów, jak wspaniale zostało to ukazane, z resztą idealnym przykładem jest Lena i jej rodzina.
* Uważam że niegrzecznie byłoby zapomnieć jak starannie została wykończona ta produkcja mianowicie chodzi o to, iż nie zapomniano nawet o tym by serial miał bledszy kolor co oznaczało smutek i również to że jest bardzo stary (moim zdaniem).
Mogłabym tak w nieskończoność wymieniać, bo naprawdę uważam że jest to najlepszy serial na świecie.Mogłabym dopisywać o przywiązywaniu uwagi do: przesłuchań, obozów, Szucha, Pawiaka, widoków starej Warszawy, pracy w Rzeszy, zdradzających Polaków ( no w sumie już w tedy Volksdeutschów), ale przecież każdy fan serialu to już zauważył. Mam nadzieję że wspaniałość tego serialu to nie są tylko moje subiektywne opinie, ale każdy tak uważa. 
Pozdrawiam serdecznie wszystkich fanów, aktorów i twórców serialu. Jestem ogromną fanką i interesuję się również II Wojną Światową:)

Sabina, ps. "Fanka98", Krzanowice

 

Przykro nam, ale nie możesz komentować tego artykułu, ponieważ nie jesteś zalogowany. Zaloguj się lub załóż konto, jeśli go jeszcze nie posiadasz. Zapraszamy!

Czas Honoru Czas Honoru

Ankieta

Czy Twoim zdaniem, serial przyczynił się przywrócenia pamięci o cichociemnych oraz żołnierzach wyklętych?
 

Z planu serii "Powstanie"

Wyszukaj na stronie

Ostatnie komentarze