Strona główna Zafascynowani Justyna z Facebooka
Justyna z Facebooka

Film zafascynował mnie przede wszystkim tematyką i miejscem akcji. I już wyjaśniam dlaczego.Mój dziadek brał udział w II wojnie światowej,był więźniem obozu, z którego udało mu się uciec. Niestety zostawił po sobie tylko dwie kartki wspomnień, a zmarł gdy miałam 6 lat. Nigdy więc nie miałam okazji zapytać Go o przeżycia i doświadczenia tamtego strasznego czasu. Z kolei brat i siostra mojej babci jako dwudziestoletni młodzi ludzie pojechali z kieleckiej wioski na kilka miesięcy przed wojną do Warszawy aby uczyć się krawiectwa u swego stryja. Zobaczyli piękną przedwojenną stolicę dokładnie taką jak na początku serialu. Już nigdy niestety nie wrócili ze stolicy żywi.Marian został w łapance wywieziony do Auschwitz i tam zginął. Aniela podczas bombardowania została zasypana w jednej z kamienic,podczas ukrywania się. Moja babcia przez całe swoje życie opowiadając mi Ich historię płakała i nie mogła sobie darowywać dlaczego nie zostali z nią i rodzicami.

Ten serial pozwala mi wyobrazić sobie ich losy i codzienne życie podczas wojny. Razem z kamerą mogę poznać ulice po których być może chodzili,może spotkali tam swoje bratnie dusze a może byli prześladowani przez kogoś dokładnie tak jak serialowi bohaterowie. Kolejną moją fascynacją w serialu jest plejada świetnych aktorów zarówno starszego jak i młodszego pokolenia. Wartka akcja,muzyka i bardzo dobry scenariusz sprawiły, że od dawna nie czekałam na serial z takim napięciem i ciekawością. Oglądam go z pełnym wzruszeniem bo przypomina mi moich przodków i tragiczną historię naszego kraju a zwłaszcza Warszawy podczas wojny.

Justyna Kruzel-Nowacka z Facebooka

 

Przykro nam, ale nie możesz komentować tego artykułu, ponieważ nie jesteś zalogowany. Zaloguj się lub załóż konto, jeśli go jeszcze nie posiadasz. Zapraszamy!

Czas Honoru Czas Honoru

Ankieta

Czy Twoim zdaniem, serial przyczynił się przywrócenia pamięci o cichociemnych oraz żołnierzach wyklętych?
 

Z planu serii "Powstanie"

Wyszukaj na stronie

Ostatnie komentarze