Strona główna Filmy Mała matura 1947
Mała matura 1947
Wpisany przez Marlena, Ostrowiec Świętokrzyski   
piątek, 24 sierpnia 2012 17:36

Mała matura 1947 - pełna humoru opowieść o dojrzewaniu w pierwszych burzliwych latach powojennej Polski w reżyserii Janusza Majewskiego z udziałem plejady gwiazd (Marek Kondrat, Artur Żmijewski, Wiktor Zborowski, Marian Opania, Wojciech Pszoniak, Olgierd Łukaszewicz, Agnieszka Michalska), a także utalentowanych debiutantów.

Ludwik wraz z rodzicami przeprowadza się do Krakowa i rozpoczyna naukę w jednym z najlepszych gimnazjów w mieście. Jako 'nowy' musi szybko zyskać uznanie kolegów. Jego idolem staje się starszy o dwa lata Marek - chłopak, o którym mówi się, że brał udział w walkach Powstania Warszawskiego 1944 roku.

W Ludwiku rośnie burza sprzecznych emocji. Oprócz pierwszych, miłosnych zauroczeń i kontaktów seksualnych do głosu dochodzi również bunt przeciw niesprawiedliwej władzy oraz chęć naśladowania niepokornego idola ze starszego rocznika. W życiu Ludwika pojawiają się pościgi, aresztowania i strzelaniny na ulicy, które stają się wydarzeniami wyznaczającymi okres dojrzewania chłopaka.

czas trwania: 1 godz. 48 min.

gatunek: Dramat historyczny

produkcja: Polska

premiera: 15 kwietnia 2011 (Polska) 24 maja 2010 (świat)

 

 

 

 

Przykro nam, ale nie możesz komentować tego artykułu, ponieważ nie jesteś zalogowany. Zaloguj się lub załóż konto, jeśli go jeszcze nie posiadasz. Zapraszamy!

Czas Honoru Czas Honoru

Ankieta

Czy Twoim zdaniem, serial przyczynił się przywrócenia pamięci o cichociemnych oraz żołnierzach wyklętych?
 

Z planu serii "Powstanie"

Wyszukaj na stronie

Ostatnie komentarze