Strona główna VI seria - informacje o fabule
VI seria - informacje o fabule

14 maja 2013

Trwają prace na planie VI serii. Fani serialu szukają informacji na temat nowych postaci i wątków, które będzie można oglądać jesienią w TVP2.

Najświeższe wiadomości na temat dalszych losów bohaterów można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej serialu (czashonoru.tvp.pl), która niedawno zyskała nowy wygląd. Oto co już teraz wiadomo.

Jest druga połowa 1946 roku. Polskie podziemie antykomunistyczne jest rozbite i podzielone. W miejscu rozwiązanej Armii Krajowej działa wiele organizacji, które nie mają ze sobą kontaktu. Podziemie zaczyna pogrążać się w organizacyjnym chaosie.

Władek dowodzi leśnym oddziałem partyzanckim. Jego żołnierze tracą poczucie sensu walki. Chłopi nie chcą współpracować, mają dość wojny.

Ruda wpada w zasadzkę UB. Zostaje aresztowana i oskarżona o udział w zabójstwie ważnego funkcjonariusza komunistycznych służb.

Bronek, Wanda, Michał i Celina żyją na emigracji. Bronek w Londynie pracuje fizycznie i zmaga się z niechęcią Anglików. Wanda czuje się bezradna wobec fałszywych oskarżeń o kolaborację z Niemcami. Decyzję o ich powrocie do Polski przyspiesza niespodziewane spotkanie w londyńskim barze Karkowskiego, gestapowskiego szpicla odpowiedzialnego za wystawienie Niemcom jednego z dowódców AK. Bronek postanawia dopaść Karkowskiego, który uciekł do Polski.

Michał i Celina są w Monachium - Celina pracuje jako tłumaczka przy procesach norymberskich, Michał natomiast w monachijskim biurze organizacji Polska Niepodległa. Chce walczyć, nie czuje się dobrze za biurkiem.

W tej sytuacji, kiedy tylko pojawia się szansa powrotu do Polski, Michał postanawia z niej skorzystać. Otrzymuje od organizacji polecenie, aby eskortować do kraju specjalnego emisariusza, prezesa Janisza, który ma uporządkować organizacyjny chaos w polskim podziemiu i doprowadzić do scalenia rozbitych grup oporu.
Celina nie chce wracać do kraju, ma dość konspiracji i życia w zagrożeniu. Decyduje się jednak na powrót, kiedy amerykańscy mocodawcy obiecują jej paszport USA w zamian za odszukanie Joachima Blachnitzkiego, niemieckiego fizyka ukrywającego się na terenie Polski.

Główni bohaterowie serialu - Bronek, Michał i Władek nie mogą pogodzić się z panującym porządkiem. Postanawiają, zgodnie z przekonaniami i złożoną przysięgą, walczyć o wolność kraju. Ich decyzje wpłyną na najbliższych - Wandę, Celinę, Rudą i Lenę. Kolejny raz miłość, przyjaźń i zaufanie zostaną wystawione na poważną próbę.

 

Kilka nowych faktów zdradza również "Tele Tydzień". Oto fragment artykułu z numeru 20/2013.

Rainer przebywa w amerykańskiej placówce wojskowej w Monachium. Oficer Meyers (grany przez Mirosława Zbrojewicza), amerykański dowódca, przedstawia mu ultimatum, które zaważy o jego losach. To propozycja nie do odrzucenia - były szef gestapo musi wrócić do Warszawy. Pozostaje jeszcze tylko kwestia w jakim charakterze - szpiega, czy zbrodniarza wojennego.

- Rainer, który teraz udaje szwajcarskiego biznesmena ma być wykorzystany w szpiegowskiej misji. W każdej chwili może wydać na siebie wyrok śmierci - powiedział w rozmowie z tygodnikiem Piotr Adamczyk.

Amerykański wywiad ma jeden cel - przechwycić fizyka polskiego pochodzenia, który pracował nad rakietami V. Lars Rainer wykorzystując siatkę konfidentów ma go sprowadzić do strefy okupacyjnej USA.

Meyers do pomocy wyznacza mu Celinę Dłużewską. Chociaż początkowo Celina nie chce się zgodzić na współpracę z Rainerem, to obietnica wyjazdu i stałego pobytu w USA przekonują ją do zmiany zdania.

- Celina, która świetnie zna język niemiecki, bo jest tłumaczką na procesach norymberskich wraca do Polski i wplątuje się w niebezpieczną intrygę. Upatruje w tym jednak szansy na zemstę na tych, którzy po wojnie uniknęli sprawiedliwości - zdradziła Olga Bołądź.

 

Zapowiada się kolejna pełna napięcia seria.

 

Przykro nam, ale nie możesz komentować tego artykułu, ponieważ nie jesteś zalogowany. Zaloguj się lub załóż konto, jeśli go jeszcze nie posiadasz. Zapraszamy!

Czas Honoru Czas Honoru

Ankieta

Czy Twoim zdaniem, serial przyczynił się przywrócenia pamięci o cichociemnych oraz żołnierzach wyklętych?
 

Z planu serii "Powstanie"

Wyszukaj na stronie

Ostatnie komentarze