Strona główna VI seria - jak potoczą się dalsze losy bohaterów?
VI seria - jak potoczą się dalsze losy bohaterów?

25 kwietnia 2013

Już w najbliższą niedzielę, 28 kwietnia, rozpoczną się zdjęcia do kolejnej, szóstej serii "Czasu honoru".

Druga połowa 1946 roku. Polskie podziemie antykomunistyczne jest rozbite i podzielone. W miejscu rozwiązanej Armii Krajowej działa wiele organizacji, które nie mają ze sobą kontaktu. Część prowadzi działania na własną rękę. Legendarni dowódcy leśnych oddziałów partyzanckich niechętnie podporządkowują się przychodzącym z zagranicy rozkazom, często niejasnym bądź sprzecznym ze sobą nawzajem. Podziemie zaczyna pogrążać się w organizacyjnym chaosie.

Główni bohaterowie serialu - Bronek, Michał i Władek nie mogą pogodzić się z nowym, panującym porządkiem. Postanawiają zgodnie z przekonaniami i złożoną przysięgą walczyć o dobro kraju. Ich decyzje wpłyną na najbliższych - Wandę, Celiną, Rudą i Lenę. Kolejny raz miłość, przyjaźń i zaufanie zostaną wystawione na poważną próbę.

W VI sezonie widzowie będą śledzić dalsze losy trójki bohaterów - Bronka, Michała, Władka oraz ich najbliższych - od momentu, w którym zakończyła się V część, czyli gdy drogi przyjaciół z AK rozchodzą się, a Janek ginie z rąk pułkownika Wasilewskiego.

Pełna napięcia akcja obejmować będzie m.in. walki partyzanckie, tajne akcje, prowokacje wywiadów, aresztowania, rozstania i powroty bohaterów. To wszystko na tle codziennego życia odbudowującej się z gruzów Warszawy w pierwszych latach panowania w Polsce komunistów.

Zdjęcia do serialu rozpoczną się 28 kwietnia 2013 roku i potrwają do połowy sierpnia. Serial realizowany jest głównie na terenie Warszawy (m.in. w Parku Skaryszewskim, kościołach przy Czerniakowskiej i Senatorskiej, restauracjach w Wilanowie, Cmentarzu Powązkowskim, Instytucie Francuskim przy Senatorskiej), a także w Zalesiu Górnym, Milanówku, Konstancinie, Sulejówku, Jabłonnie, Jadwisinie, Płocku. Pierwszy klaps na planie "Czasu Honoru" padnie w siedzibie Polskiego Radia przy Alei Niepodległości. Serialowa Wanda jako spikerka radiowa odczytuje wiadomości.

Dla potrzeb realizacji serialu zainscenizowane zostały m.in.: targowisko, bar mleczny, warszawskie ulice z lat 40-tych, pokoje przesłuchań, mieszkania w Warszawie lat 40-tych, kawiarnia i pub w Londynie, placówki dyplomatyczne w Monachium.

Wielbiciele sensacji z pewnością znajdą coś dla siebie. W serialu nie zabraknie scen kaskaderskich, pościgów, aresztowań, strzelaniny i napadów, które wymagają od aktorów serialu doskonałej kondycji fizycznej. Niewątpliwie jedną z największych i najtrudniejszych scen w serialu będzie odbicie więźniów z ośrodka rządowego, w rzeczywistości znajdującego się w Jadwisinie - pałacu Radziwiłłów. W realizacji 70 dni zdjęciowych udział weźmie około 130 aktorów, 1000 statystów, kilkudziesięciu członków grupy konstrukcyjnej i kilkunastu kaskaderów.

Każdy - aktor, statysta czy kaskader, kto pojawia się w obiektywie kamery, wymaga dokładnej i często czasochłonnej charakteryzacji, obejmującej makijaż, fryzurę oraz kostium z lat 40-tych. Największym zaskoczeniem dla widzów będzie postać Rainera. Grający go Piotr Adamczyk zostanie poddany specjalnej charakteryzacji.

W obsadzie VI części serialu widzowie zobaczą: Macieja Zakościelnego, Jana Wieczorkowskiego, Jakuba Wesołowskiego, Magdalenę Różczkę, Agnieszkę Więdłochę, Karolinę Gorczycę, Olgę Bołądź, Katarzynę Gniewkowską, Ewę Wencel, Piotra Adamczyka, Magdalenę Cielecką.

Pojawią się także nowi bohaterowie, w których wcielą się m.in.: Sonia Bohosiewicz, Marcin Żurawski, Joanna Osyda, Wojciech Mecwaldowski, Jerzy Schejbal.

Reżyserii tej serii podejmą się Katarzyna Klimkiewicz oraz Michał Rosa.

 

[Akson Studio]

 

Czytaj także:

 

Przykro nam, ale nie możesz komentować tego artykułu, ponieważ nie jesteś zalogowany. Zaloguj się lub załóż konto, jeśli go jeszcze nie posiadasz. Zapraszamy!

Czas Honoru Czas Honoru

Ankieta

Czy Twoim zdaniem, serial przyczynił się przywrócenia pamięci o cichociemnych oraz żołnierzach wyklętych?
 

Z planu serii "Powstanie"

Wyszukaj na stronie

Ostatnie komentarze