Strona główna Gra komputerowa Uprising44 - Powstanie Warszawskie
Gra komputerowa Uprising44 - Powstanie Warszawskie

31 lipca 2012

Gra komputerowa Uprising44 - Powstanie WarszawskiePowstanie Warszawskie nie będzie ukazane w serialu Czasu Honoru ze względów finansowych. Na 23 sierpnia 2012 roku planowana jest natomiast premiera pierwszej gry komputerowej inspirowanej tematyką Powstania Warszawskiego. Pełny tytuł gry to Uprising44 - Powstanie Warszawskie.

Co wspólnego ma to z naszym ulubionym serialem? Otóż gra będzie dawać możliwość pokierowania losami oddziału Cichociemnych.

Celem twórców jest przede wszystkim przybliżenie historii opartej na zmaganiach ludności cywilnej oraz sił powstańczych z nazistowskim agresorem. Jest to uniwersalna opowieść o bohaterstwie, heroicznej walce i patriotyzmie mieszkańców miasta okupowanego przez hitlerowskie wojska. Cała historia umiejscowiona jest w 1944 roku podczas Powstania Warszawskiego, jednej z największych operacji ruchu oporu podczas II Wojny Światowej.

Ciekawą rzeczą, którą zwróciła naszą uwagę, będzie wbudowana encyklopedia z najważniejszymi zagadnieniami dotyczącymi okresu Powstania Warszawskiego. Gra posiadać będzie więc ważny element edukacyjny. Ciekawa może też być muzyka w grze - zawierać będzie kilkanaście utworów w klimacie międzywojnia.

Więcej szczegółów na stronie www.uprising44.pl

 

Przykro nam, ale nie możesz komentować tego artykułu, ponieważ nie jesteś zalogowany. Zaloguj się lub załóż konto, jeśli go jeszcze nie posiadasz. Zapraszamy!

Czas Honoru Czas Honoru

Ankieta

Czy Twoim zdaniem, serial przyczynił się przywrócenia pamięci o cichociemnych oraz żołnierzach wyklętych?
 

Z planu serii "Powstanie"

Wyszukaj na stronie

Ostatnie komentarze