Strona główna "Czas honoru - Powstanie" - nowi bohaterowie
"Czas honoru - Powstanie" - nowi bohaterowie

3 września 2014

W specjalnej serii "Czasu honoru - Powstanie" pojawi się szereg nowych bohaterów.

Są to przede wszystkim młodzi powstańcy, ale nie zabraknie też bohaterów stojących po drugiej stronie barykady.

 

Zapraszamy do zapoznania się sylwetkami nowych postaci.

Marian "Wilk" Suchecki (Adam Fidusiewicz)

Młody żołnierz, przeniesiony z jednostki kontrwywiadu do oddziału Władka. Najbardziej doświadczony żołnierz spośród młodych powstańców - wszechstronnie wyszkolony w strzelaniu i walce w mieście. Typowy "syn wojny". Do konspiracji wstąpił, kiedy miał zaledwie siedemnaście lat. Jest waleczny i ambitny. Podczas Powstania uparcie odmawia założenia biało-czerwonej opaski argumentując, że nie zamierza stać się celem dla snajperów. Obdarzony błyskawicznym refleksem, staje się specjalistą od odrzucania odbezpieczonych granatów. Wielokrotnie upominany naganą przez Władka za lekkomyślność. Z początku niezbyt lubiany, zdobywa sobie powszechne uznanie, kiedy wyprowadza oddział z okrążonej barykady.

"Bambo" (Krzysztof Chodorowski)

Przedwcześnie dojrzałe dziecko, syn jednego z dowódców, który umieszcza go w oddziale Bronka incognito - tylko Władek zna tajemnicę Bambo. 
Doskonale przystosowuje się do każdej sytuacji. Wieczny optymista, stale skłonny do żartów. Jego czupryna staje się talizmanem oddziału, którego należy dotknąć przed każdą walką.

"Apacz" (Maciej Musiał)

Chłopak z prostej, proletariackiej rodziny. Służy w oddziale Bronka. Jego ojciec zginął na początku wojny na jego oczach. Apacz traktuje początkowo Powstanie jak wielką przygodę, ale z czasem dojrzewa i poważnieje, staje się też bardzo opiekuńczy wobec młodszej siostry, Irenki, która wbrew jego woli idzie do Powstania jako sanitariuszka. Początkowo Apacz odrzuca miłość łączniczki Zosi.

Irena (Weronika Humaj)

Siostra "Apacza", sanitariuszka. Idzie do powstania wbrew woli brata. Przez całe powstanie są ze sobą bardzo związani, opiekują się sobą, co - niejednokrotnie - ratuje im życie.

Zosia (Katarzyna Sawczuk)

Łączniczka z inteligenckiej rodziny, udział w konspiracji jest dla niej przygodą, ale też misją. Szkolona na sanitariuszkę. Ignoruje uczucia Mickiewicza, natomiast od pierwszego wejrzenia zakochuje się w Apaczu, który odrzuca jej awanse. W gruncie rzeczy jest wciąż dziewczynką. Dojrzewa w dramatycznych okolicznościach.

Halszka (Julia Rosnowska)

Dawna przyjaciółka Michała. W czasie Powstania razem prowadzą powstańczą radiostację 'Błyskawica'.

Bartek "Mickiewicz" Krzywicki (Paweł Janyst)

Wrażliwy, inteligentny chłopak z "dobrego domu", początkujący autor wierszy. Do oddziału Władka dołącza niedługo przed Powstaniem. Nie brał udziału w konspiracji. Paraliżuje go strach, który znika dopiero pod wpływem nagłego uczucia do Zosi, łączniczki. Stara się przełamać swoją nieśmiałość. Próbuje zasłużyć na uznanie dziewczyny, rzucając się w wir walki.

Adam (Stefan Pawłowski)

Przedwojenny wicemistrz juniorów w pięcioboju. W czasie okupacji aktywnie trenował i uczestniczył w podziemnych zawodach. Wybuch Powstania zastaje go w życiowej formie. Strzela i biega lepiej od kogokolwiek. 

Walki uliczne traktuje początkowo jako coś w rodzaju spartakiady sportowej. Dopiero śmierć przyjaciela zmienia go na zawsze. Adam staje się najbardziej ofiarnym członkiem oddziału. Kule wydają się go omijać, zyskuje sobie reputację nieśmiertelnego. W Powstaniu odnajduje ojca, z którym od lat nie miał kontaktu.

Major Heinrich Pabst (Borys Szyc)

bliski współpracownik Larsa Rainera. Tak jak szef gestapo obawia się konsekwencji wybuchu Powstania Warszawskiego. Zdaje sobie bowiem sprawę, że klęska Niemców jest blisko.  Niespodziewanie ratuje życie jednej z Polek, która do złudzenia przypomina mu pewną ważna osobę z jego życia?

Ernst Von Hackel (Rafał Królikowski)

Sumiennie wypełniając polecenia z Berlina wydaje rozkaz masowego mordowania ludności cywilnej. Sadysta, potwór z piekła rodem.


Reklama

 

Przykro nam, ale nie możesz komentować tego artykułu, ponieważ nie jesteś zalogowany. Zaloguj się lub załóż konto, jeśli go jeszcze nie posiadasz. Zapraszamy!

Czas Honoru Czas Honoru

Ankieta

Czy Twoim zdaniem, serial przyczynił się przywrócenia pamięci o cichociemnych oraz żołnierzach wyklętych?
 

Z planu serii "Powstanie"

Wyszukaj na stronie

Ostatnie komentarze