Strona główna Ostatni list Rudej Aleksandra Górniak (Facebook)
Aleksandra Górniak (Facebook)

Władek

List ten będzie ostatnią rzeczą jaką zrobię w życiu, dlatego chcę, abyś wiedział, że jestem niewinna. Nie bądź na mnie zły, że wątpię w Twoją wiarę we mnie, ale ostatnie tygodnie mojego życia pokazały mi, jacy naprawdę są ludzie. Nie umiem pogodzić się z tym, że jutro umrę. Nie tak, nie w ten sposób! Chciałam w życiu zrobić jeszcze wiele rzeczy, chciałam spędzić je z Tobą. Chciałam żyć normalnie, bez strachu i obaw, jak przed wojną. Niestety, nie zawsze układa się tak jak chcemy.

Chcę podziękować ci za wszystkie dobre i złe wspomnienia. Za każdą kłótnię, pocałunek i rozmowę. Za to, że wielokrotnie ratowałeś mi życie. Dzięki temu mogłam dłużej się Tobą cieszyć. Byłam z Tobą szczęśliwa i czułam się kochana, a to najważniejsza rzecz w życiu. Pamiętam każdą chwilę spędzoną z tobą. Tylko dzięki nim udało mi się tu przetrwać i nie zwariować. Jutro już mnie nie będzie. Nie będzie nas, ale zostaniesz Ty. Moją ostatnią prośbą będzie to, żebyś nie oglądał się za siebie i ułożył sobie życie na nowo, beze mnie. Nie zapominaj mnie, ale żyj dalej. Pokochaj kogoś bez granic, tak jak ja Ciebie. Kiedyś na pewno się spotkamy tam na górze, a wtedy wszystko mi opowiesz.

Ucałuj ode mnie chłopaków i powiedz im, że walka o Polskę przy ich boku była dla mnie zaszczytem. Podziękuj Twojej matce, że się mną opiekowała i traktowała jak córkę. Lence, Celinie i Wandzie przekaż, że życzę im szczęścia i dziękuję za wspólne chwile.

A Ty, bądź szczęśliwy.

Na zawsze Twoja, Wiktoria.

 

Przykro nam, ale nie możesz komentować tego artykułu, ponieważ nie jesteś zalogowany. Zaloguj się lub załóż konto, jeśli go jeszcze nie posiadasz. Zapraszamy!

Czas Honoru Czas Honoru

Ankieta

Czy Twoim zdaniem, serial przyczynił się przywrócenia pamięci o cichociemnych oraz żołnierzach wyklętych?
 

Z planu serii "Powstanie"

Ostatnie komentarze