Strona główna Inna literatura Wojna Klary - Clara Kramer, Stephen Glantz
Wojna Klary - Clara Kramer, Stephen Glantz
Wpisany przez Karolina, Lublin   
poniedziałek, 05 maja 2014 15:02

Wojna Klary - poruszająca opowieść piętnastoletniej dziewczynki, która w ciasnym bunkrze wraz z siedemnastoma osobami chce przetrwać czas Holokaustu w Żołkwi.

Książka nie jest jedynie pamiętnikiem powstającym w czasie okupacji. Autorka na początku opisuje swoje dzieciństwo przed wojną. Po jej wybuchu spokojne życie żydowskiej rodziny legnie w gruzach. Po zajęciu Żółkwi przez Niemców (1942r.) najbliżsi i sąsiedzi Klary ukrywają się w bunkrze zbudowanym przy pomocy Niemca. Volksdeutch ratuje ich życie, rozgłaszając, że rodzina Klary uciekła.
Problemy dziewczny nie kończą się jednak na znalezieniu bezpiecznej kryjówki, gdyż Beck jest porywczym alkoholikiem, który nie zawsze zwraca uwagę na przyjmowanych gości... Klara przeżywa wiele trudnych chwil, cierpi głód, traci siostrę i z ogromną nadzieją na lepsze jutro trwa w upadlającym strachu możliwej "wsypy"...

Tłumaczenie: Anna Sak
Oprawa: twarda
Liczba stron: 352
Wydawnictwo: Znak
Data premiery: 2009r.

 

Przykro nam, ale nie możesz komentować tego artykułu, ponieważ nie jesteś zalogowany. Zaloguj się lub załóż konto, jeśli go jeszcze nie posiadasz. Zapraszamy!

Czas Honoru Czas Honoru

Ankieta

Czy Twoim zdaniem, serial przyczynił się przywrócenia pamięci o cichociemnych oraz żołnierzach wyklętych?
 

Z planu serii "Powstanie"

Wyszukaj na stronie

Ostatnie komentarze