Joanna
Wpisany przez Klaudyna   
poniedziałek, 28 maja 2012 16:38

JoannaJoanna (2010) - W czasach, w których trudno o prawdziwe wzruszenia i emocje, Feliks Falk odnalazł klucz do ludzkiego serca.

Ile jest w nas miłości? Jak wiele jesteśmy w stanie z siebie poświęcić? Czy jest cena, której nie zapłacimy, gdy w grę wchodzi życie ukochanej osoby? Czy naprawdę jesteśmy tak dobrzy, jak o sobie myślimy?

Czas okupacji. Młoda kobieta, której mąż zaginął na wojnie, opiekuje się opuszczoną kilkuletnią Żydówką. Obecność dziewczynki w mieszkaniu Joanny to źródło ciągłego strachu.

Wkrótce kobieta pada ofiarą donosu. Podczas rewizji wzbudza zainteresowanie niemieckiego oficera, który odkrywa jej tajemnicę.

W życiu Joanny nic nie jest dane na zawsze. Dzisiejszy przyjaciel nagle staje się wrogiem. Odruch serca zamienia się w przekleństwo. Gdy pewnego dnia ta samotna kobieta przygarnia małą dziewczynkę nie wie, że od tej pory jej życie będzie miało słodko - gorzki smak. Los w tym filmie decyduje o wszystkim. Pozwala ludziom się odnaleźć, by za chwilę zadać cios i doprowadzić do rozstania. Podarowuje miłość, za którą trzeba zapłacić ogromną cenę. Wypełnia samotność obietnicą szczęścia, kruchego jak szkło.


Scenariusz i reżyseria: Feliks Falk

Zdjęcia: Piotr Śliskowski

Obsada: Urszula Grabowska (Joanna Kurska), Sara Knothe (Róża), Stanisława Celińska (Kamińska, dozorczyni w kamienicy Joanny), Kinga Preis (Staszka Kopeć), Halina Łabonarska (matka Joanny), Izabela Kuna (Ewa, siostra Joanny), Monika Kwiatkowska (Marta, koleżanka Joanny), Joachim Paul Assbock (major) i inni.

Czas trwania: 108 min.

Dystrybucja: ITI Cinema

[www.filmweb.pl, www.filmpolski.pl]

 

Przykro nam, ale nie możesz komentować tego artykułu, ponieważ nie jesteś zalogowany. Zaloguj się lub załóż konto, jeśli go jeszcze nie posiadasz. Zapraszamy!

Czas Honoru Czas Honoru

Ankieta

Czy Twoim zdaniem, serial przyczynił się przywrócenia pamięci o cichociemnych oraz żołnierzach wyklętych?
 

Z planu serii "Powstanie"

Wyszukaj na stronie

Ostatnie komentarze