Strona główna Filmy Jeniec: Tak daleko jak nogi poniosą
Jeniec: Tak daleko jak nogi poniosą
Wpisany przez Daria, Olsztyn   
niedziela, 27 maja 2012 07:47

Jeniec: Tak daleko jak nogi poniosą (2001) - Po II wojnie światowej niemiecki żołnierz Klemens Forell trafia do sowieckiej niewoli.

Zostaje zesłany na 25 lat ciężkich robót w głąb Syberii, na Przylądek Dieżniowa. Nie daje się jednak złamać nadzorującemu go bezwzględnemu podpułkownikowi Kamieniewowi.

Po czterech latach pracy w kopalniach udaje mu się uciec.

Przebycie 14 tysięcy kilometrów przez niemal bezludną Syberię zajmuje mu trzy lata. Krok za krokiem, wciąż walcząc z bezlitosną naturą, Forell kieruje się w stronę Iranu i Turcji - jego drogi do wolności. Ale w ślad za nim podąża pościg kierowany przez Kamieniewa. Film jest osnuty na wątkach powieści Josefa Martina Bauera, opisującej autentyczne losy żołnierza Wehrmachtu, który w 1944 roku dostał się do radzieckiej niewoli, a następnie został zesłany do łagru na Syberii.

Reżyseria: Hardy Martins

Scenariusz: Hardy Martins, Bastian Clevé, Bernd Schawmm

Obsada: Bernhard Bettermann, Irina Pantajewa, Michael Mendl, André Hennicke, Alexander Jefremov, Igor Filtschenkov, Hans Peter Hallwachs, Anna Hermann, Anatoli Kotenyov

Czas trwania: 158 minut

 

 

 

Przykro nam, ale nie możesz komentować tego artykułu, ponieważ nie jesteś zalogowany. Zaloguj się lub załóż konto, jeśli go jeszcze nie posiadasz. Zapraszamy!

Czas Honoru Czas Honoru

Ankieta

Czy Twoim zdaniem, serial przyczynił się przywrócenia pamięci o cichociemnych oraz żołnierzach wyklętych?
 

Z planu serii "Powstanie"

Wyszukaj na stronie

Ostatnie komentarze