Strona główna Filmy Mała Moskwa
Mała Moskwa
Wpisany przez Marlena, Ostrowiec Świętokrzyski   
poniedziałek, 30 kwietnia 2012 18:59

Mała MoskwaMała Moskwa (2008). Polsko-rosyjski melodramat w reżyserii Waldemara Krzystka. Film zdobył Złotego Lwa dla najlepszego filmu podczas 33. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Switłana Chodczenkowa nagrodę za główną rolę kobiecą.

Jura Swietłow, były radziecki wojskowy, po ponad 30 latach wraca do Legnicy na grób swojej żony. Towarzyszy mu córka. Podróż ta przypomina wydarzenia z przeszłości.

Legnica, rok 1967. W czasach komunistycznych to miasto nazywano "Małą Moskwą", ponieważ znajdował się tam największy sowiecki garnizon wojskowy we wschodniej Europie. Jura, wraz z żoną Wierą, trafia do Legnicy. Ona jest zafascynowana kulturą polską, uczy się języka polskiego. Wkrótce wygrywa polsko-radziecki piosenkarski "konkurs przyjaźni", porywająco wykonując pieśń "Grande Valse Brillante". Tam poznaje jednego z muzyków, porucznika Michała. Długo broni się przed tą miłością. Jej życie jest pod stałą kontrolą władz. Mimo to ich miłość kwitnie w tajemnicy przed wszystkimi.

Oficjalna strona filmu: www.malamoskwa.pl

Czas trwania : 115 min.

Dystrybucja : Syrena Films

Film można obejrzeć w serwisie vod.tvp.pl

 

 

Przykro nam, ale nie możesz komentować tego artykułu, ponieważ nie jesteś zalogowany. Zaloguj się lub załóż konto, jeśli go jeszcze nie posiadasz. Zapraszamy!

Czas Honoru Czas Honoru

Ankieta

Czy Twoim zdaniem, serial przyczynił się przywrócenia pamięci o cichociemnych oraz żołnierzach wyklętych?
 

Z planu serii "Powstanie"

Wyszukaj na stronie

Ostatnie komentarze