Strona główna Dalsze losy ulubionej pary Celina i Michał, autor Sabina05
Celina i Michał, autor Sabina05

Akt 1
Michał Konarski obwinia się za śmierć Karoliny Osmańskiej. Władek po raz pierwszy widzi, że jego brat, który do tej pory igrał z uczuciami innych kobiet sam naprawdę się zakochał. Stara pocieszyć się go po stracie ukochanej, co jednak nie przynosi żadnych efektów. Do pomocy w pocieszaniu przyłącza się również Celina, która wciąż czuje coś do Michała.


Akt 2
Michał postanawia jednak wrócić na studia i w najbliższym czasie nie utrzymywać bliższych kontaktów z kobietami. Całkowicie oddaje się medycynie. Po ukończeniu planuje pracę w szpitalu jak jego matka. W tym czasie Celina poznaje przystojnego mężczyznę, który zaczyna ją adorować. Na Michale nie robi to jednak żadnego wrażenia. Po pół roku kobieta postanawia zapomnieć o ukochanym i ułożyć sobie życie, założyć rodzinę z poznanym mężczyzną.

W dniu ślubu ulega wypadkowi samochodowemu, nieprzytomna trafia do szpitala. Pomocy udziela jej Michał, do którego dociera że Celina dużo dla niego znaczy i nie może pozwolić na to by stracić drugą miłość swojego życia. Okazuje się jednak, że nie będzie mogła już chodzić.

Michał wyznaje miłość Celinie i obiecuje, że się nią zaopiekuje. Załamana kobieta odrzuca jednak jego uczucie, nie chce być dla nikogo ciężarem. Odpycha również niedoszłego męża. Konarski jednak nie odpuszcza i wciąż jest przy ukochanej.

Po jakimś czasie decydują się na ślub. Razem z Michałem postanawiają pozostać w Warszawie i założyć rodzinę. Na początku bardzo dobrze im się powodzi, ulega to jednak zmianie gdy pojawiają się zwolnienia w szpitalu i Michał traci pracę. Konarski jest załamany gdyż ma na utrzymaniu pięcioro dzieci. Podejmuje pracę w jednostce wojskowej, gdzie jego wychowankiem jest Lech Wałęsa. Podczas stanu wojennego nadal utrzymuje kontakt ze swoim uczniem.

Razem z żoną oglądają obrady okrągłego stołu, są dumni z Wałęsy i z walki jaką musieli podjąć by wyzwolić ojczyznę.


Akt 3 
W 1990r. Michał umiera i pozostawia rodzinę. Lech czując się zobowiązany pomaga Celinie i dzieciom.

 

"Sabina05" - Sabina, Sanok

 

Przykro nam, ale nie możesz komentować tego artykułu, ponieważ nie jesteś zalogowany. Zaloguj się lub załóż konto, jeśli go jeszcze nie posiadasz. Zapraszamy!

Czas Honoru Czas Honoru

Ankieta

Czy Twoim zdaniem, serial przyczynił się przywrócenia pamięci o cichociemnych oraz żołnierzach wyklętych?
 

Z planu serii "Powstanie"

Wyszukaj na stronie

Ostatnie komentarze