Strona główna Bohaterowie w VI serii
Bohaterowie w VI serii
Wpisany przez Natalia, Płock   

26 czerwca 2013

Władek Konarski (Jan Wieczorkowski)

Został w Polsce. Wciąż działa w konspiracji, dowodząc leśnym oddziałem partyzanckim.

Jednak w jego grupie dokonuje się rozłam - coraz więcej żołnierzy ma już dość wojny, miejscowa ludność nie chce współpracować. Władek nie wierzy jednak w dobre intencje obiecujących amnestię komunistów i nie zamierza się ujawniać. Kiedy do kraju powracają Bronek i Michał, Władek po raz kolejny stanie ramię w ramię z dawnymi przyjaciółmi.

Bronek Woyciechowski (Maciej Zakościelny)

Po udanej ucieczce na zachód zamieszkał z Wandą w Londynie.

Anglia nie okazała się ziemią obiecaną - Bronek zarabia na życie wykonując najprostsze prace fizyczne, na dodatek zmagając się z pogardliwym stosunkiem angielskich szefów. Decyzję o powrocie do Polski przyspiesza niespodziewane spotkanie w londyńskim barze gestapowskiego szpicla, Karkowskiego, odpowiedzialnego za śmierć jednego z przywódców AK. Bronek postanawia dopaść zdrajcę. 

Michał Konarski (Jakub Wesołowski)

Po ucieczce z kraju znalazł się w Niemczech, gdzie pracuje w monachijskim biurze organizacji Polska Niepodległa.

Wraca do ojczyzny jako eskorta tajnej misji prezesa Janisza (Jerzy Schejbal). Będzie musiał stawić czoło perfidnym intrygom uknutym przez Adę Lewińską i Adama Jabłońskiego.

Lena Sajkowska - Markiewicz (Agnieszka Więdłocha)

Skorzystała z amnestii, układa sobie życie w Warszawie.

Zarabia na życie w pracowni architektonicznej, wychowuje samotnie synka. Za sprawą pewnej tajnej listy zostanie na nowo uwikłana w działania konspiracyjne ...

Celina Dłużewska (Olga Bołądź)

Pracuje w Monachium, jako tłumaczka przy procesach norymberskich.

Ma dość konspiracji i życia w zagrożeniu, nie chce wracać do kraju. Zmieni jednak zdanie, gdy amerykańscy mocodawcy zaproponują jej paszport USA w zamian za pomoc w tajnej misji, organizowanej na terenie Polski.

Wanda Ryszkowska (Magdalena Różczka)

Znalazła się z Bronkiem w Londynie.

Tam spotyka byłą strażniczkę z Pawiaka, która rzuca na nią bezpodstawne oskarżenie. Bezradna, postanawia wrócić z Bronkiem do kraju. Wciąż liczy, że uda im się zacząć normalne, spokojne życie ...

Wiktoria Rudnicka "Ruda" (Karolina Gorczyca)

Nie wróciła do partyzantki. Próbuje przystosować się do nowych warunków.

Znalazła pracę, mieszka z tłumem sublokatorów i ma nadzieję, że kiedyś uda jej się ułożyć życie z Władkiem. Jednak w jej sprawie UB prowadzi intensywne śledztwo...

Ada Lewińska (Magdalena Cielecka)

We współpracy ze swym podwładnym, a zarazem kochankiem, pułkownikiem Jabłońskim, opracowuje zakrojoną na szeroką skalę akcję wymierzoną w podziemie antykomunistyczne.

W jej życiu osobistym nastąpi nagły zwrot. Ada Lewińska będzie musiała sprawdzić się w kompletnie nowej roli ...

Maria Konarska (Katarzyna Gniewkowska)

Pracuje w warszawskim szpitalu (gdzie jej pacjentką jest m.in. Ada Lewińska).

Mieszka z Ottem Kirchnerem (Jacek Mikołajczak). Maria musi walczyć, by Otto mógł podjąć pracę jako lekarz. Udaje jej się, ale to nie kończy ich kłopotów ... 

Lars Rainer (Piotr Adamczyk)

Ostatni rok spędził w amerykańskim więzieniu.

Amerykańska obława na ukrywającego się w Warszawie prof. Blachnitzky'ego otwiera przed Rainerem szansę na wolność. Zachodni wywiad chce, by Rainer, przez swoją siatkę konfidentów, pomógł w odnalezieniu wybitnego fizyka. 

Otto Kirchner (Jacek Mikołajczak)

Został w Warszawie z Marią.

Dzięki jej licznym interwencjom dostaje pracę jako lekarz w szpitalu. Wkrótce okazuje się, że to nie przypadek, ale część pewnego planu. Otto zostanie postawiony przed dramatycznym wyborem. 

Woźniak (Mariusz Kiljan)

Dawny współpracownik gestapo, w nowej rzeczywistości urządził się całkiem nieźle.

Dosłużył się stopnia oficerskiego w warszawskim Urzędzie Bezpieczeństwa. Ma też żonę,  Emilię, niedługo zostanie ojcem.
Jego spokój burzy spotkanie Heleny - kobieta zna jego okupacyjną przeszłość. Woźniak za cenę milczenia decyduje się pomóc Helenie i Wandzie. To jednak nie koniec jego kłopotów - w Warszawie pojawia się jeszcze jeden świadek jego wojennych dokonań

Helena (Ewa Wencel)

Dzięki dość niespodziewanej pomocy oficera UB, Woźniaka, znanego Helenie z czasów wojny, udaje jej się otworzyć bar mleczny.

Helena prowadzi z Woźniakiem ryzykowną grę - szantażując ujawnieniem niechlubnych epizodów z jego okupacyjnej przeszłości, wymusza na nim kolejne "przysługi" ... 

Prezes Janisz (Jerzy Schejbal)

Pułkownik Armii Krajowej, emisariusz emigracyjnej organizacji Polska Niepodległa.

Prezes wyrusza do Polski z zadaniem uporządkowania organizacyjnego chaosu w polskim podziemiu i doprowadzenia do scalenia rozbitych grup oporu. Ma także przewieźć do kraju znaczną sumę pieniędzy przeznaczoną na prowadzenie dalszej walki.

Karkowski (Bartek Kasprzykowski)

W czasie wojny konfident gestapo, odpowiedzialny za wystawienie Niemcom jednego z przywódców Armii Krajowej.

Po wojnie próbuje ukryć się w Anglii, gdzie zostaje rozpoznany przez Bronka Woyciechowskiego. Udaje mu się uniknąć sprawiedliwości i wrócić do Polski. Jego śladami będzie jednak podążał Bronek.

Lebiediew (Eryk Lubos)

Pułkownik radzieckich służb specjalnych, bezpośredni przełożony Ady Lewińskiej.

Szara eminencja władzy sowieckiej, głównodowodzący akcji wymierzonych w polski ruch oporu.

Adam Jabłoński (Michał Żurawski)

Pułkownik w Ministerstwie Bezpieczeństwa Publicznego

Odpowiedzialny za zwalczanie polskiego podziemia niepodległościowego. Podwładny i kochanek Ady Lewińskiej. Bezwzględny, cyniczny i brutalny.

Tola (Joanna Osyda)

Była więźniarka Majdanka zatrudniona jako pomoc w barze Heleny.

Zagubiona młoda dziewczyna, nie radzi sobie z obozową traumą, skrywa bardzo mroczne tajemnice...


W VI serii zobaczymy również: Rafała Iwaniuka, Mariusza Słupińskiego, Macieje Maciejewskiego, Witolda Bielińskiego, Piotra Łukawskiego, Aleksandra Fiałek, Sonię Bohosiewicz, Tomasz Stockingera, Rafała Maćkowiaka, Wojciecha Mecwaldowskiego, Dawida Zawadzkiego, Jakuba Bohosiewicza oraz Cezarego Morawskiego.

[tvp.pl]

 

Przykro nam, ale nie możesz komentować tego artykułu, ponieważ nie jesteś zalogowany. Zaloguj się lub załóż konto, jeśli go jeszcze nie posiadasz. Zapraszamy!

Czas Honoru Czas Honoru

Ankieta

Czy Twoim zdaniem, serial przyczynił się przywrócenia pamięci o cichociemnych oraz żołnierzach wyklętych?
 

Z planu serii "Powstanie"

Wyszukaj na stronie

Ostatnie komentarze