Strona główna 11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości
11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości - polskie święto państwowe, obchodzone co roku 11 listopada, dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego w 1918 roku po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Austrię, Prusy i Rosję. Po kilkunastu latach wolności, w 1939 r. znów spadła na Polskę niewola i znów trzeba było walczyć o niepodległość. Czynili to m.in. Cichociemni, których losy stały się inspiracją do powstania serialu Czas Honoru. Pamiętajmy o tych wszystkich, którzy za niepodległą Polskę oddali swoje życie.

O święcie pamiętali aktorzy grający w Czasie Honoru. Wzięli udział w spotkaniu w Pałacu Prezydenckim, podczas którego przygotowano biało-czerwone kotyliony.

Jak informuje Kancelaria Prezydenta, Bronisław Komorowski wraz z Małżonką gościli uczniów warszawskich szkół oraz aktorów młodego pokolenia, zaangażowanych w projekty promujące dumę z polskich sukcesów i nowoczesny patriotyzm: Karolinę Gorczycę, Agnieszkę Więdłochę, Antoniego Pawlickiego, Jana Wieczorkowskiego. Ten ostatni powiedział, że przyszedł do Pałacu po to, by przypomnieć dzieciom o patriotyzmie. Szczegóły na stronie www.prezydent.pl.

 

[prezydent.pl, tvn24.pl]

 

A jak w waszych domach obchodzone jest Święto Niepodległości? Wywieszacie flagę narodową? Może w waszych miejscowościach organizowane są jakieś festyny, imprezy okolicznościowe, rekonstrukcje historyczne, koncerty?

 

Przykro nam, ale nie możesz komentować tego artykułu, ponieważ nie jesteś zalogowany. Zaloguj się lub załóż konto, jeśli go jeszcze nie posiadasz. Zapraszamy!

Czas Honoru Czas Honoru

Ankieta

Czy Twoim zdaniem, serial przyczynił się przywrócenia pamięci o cichociemnych oraz żołnierzach wyklętych?
 

Z planu serii "Powstanie"

Wyszukaj na stronie

Ostatnie komentarze