Strona główna Akcja charytatywna na rzecz dzieci z Oratorium - relacja
Akcja charytatywna na rzecz dzieci z Oratorium - relacja

23 listopada 2014 r. w Warszawie odbyła się akcja charytatywna na rzecz dzieci z Oratorium przy parafii św. Klemensa na Woli.

Zbieraliśmy fundusze na mikołajkowe prezenty dla najmłodszych, a pomagali nam w tym aktorzy i twórcy "Czasu honoru".

Spotkanie, na które przybyło wielu parafian, Warszawiaków oraz członków fanklubu, rozpoczęło się o godz. 12.00.

 

 

Zgromadzonych uczestników powitali: O. Andrzej Kryger - proboszcz i Ania Chwastek - założycielka fanklubu.

Pierwszym punktem programu był mini-koncert scholi parafialnej, która zaprezentowała m.in. piosenki patriotyczne. Nie zabrakło serialowej "Dziewczyny z granatem", którą razem ze zespołem dziecięcym zaśpiewali fanklubowicze i sympatycy "Czasu honoru".

 

Po występie wokalnym powitaliśmy pierwszych gości specjalnych - Weronikę Humaj (serialową Irenę) oraz operatora - Piotra Śliskowskiego, którzy opowiedzieli o swoich wspomnieniach z planu i najtrudniejszych do zrealizowania scenach.

 

Gdy nasi goście rozdawali autografy i pozowali do pamiątkowych zdjęć, do świetlicy Oratorium przybył Stefan Pawłowski. Serialowy Adam podzielił się swoimi wspomnieniami związanymi z pracą na planie, a następnie rozpoczął podpisywanie zdjęć i rozmowy z fanami.

 

Swoją obecnością zaszczyciły nas charakteryzatorki "Czasu honoru" - Aneta Brzozowska i Agnieszka Rębecka. Specjalistki od serialowego make-up'u zaproponowały, że wykonają dwie czasohonorowe fryzury dla osób, które wygrają licytacje wspierając tym  samym cel spotkania. Konkurencja była niesamowita - przybyłe dziewczęta niemalże walczyły, aby poczuć się niczym aktorki przygotowywane do pracy na planie. Ostatecznie wygrały dwie nasze fanklubowiczki, których fryzury możecie podziwiać na poniższych zdjęciach.

 

W programie zaplanowane były kolejne licytacje. Przeprowadził je Maciej Musiał. Pod przysłowiowy "młotek" poszły: płyty DVD z "Czasem honoru" ufundowane przez TVP i podpisane przez aktorów, książki Jarosława Sokoła ufundowane przez wydawnictwo Zwierciadło, książka "Dziewczyny z Powstania" ufundowana przez Muzeum Powstania Warszawskiego, fanklubową koszulkę z podpisami aktorów oraz zdjęcia z autografami m.in. tych aktorów, którzy nie mogli przybyć na spotkanie - Karoliny Gorczycy i Macieja Zakościelnego.

 

Każda kolejna licytacja cieszyła się co raz większym powodzeniem, a czasohonorowe gadżety znikały w mig. Po zakończeniu tego emocjonującego punktu naszej akcji, serialowy Apacz rozpoczął rozdawanie autografów i wspólne zdjęcia.

 

W dalszej części spotkania dołączyli do nas kolejno Krzysztof Chodorowski (Bambo) i Mariusz Ostrowski (Ernest), którzy również wspominali prace na planie filmowym, a następnie podpisywali zdjęcia i pozowali do zdjęć. Każda z przybyłych osób miała szansę na indywidualną, krótką rozmowę z naszymi gośćmi.

 

Kolejnym punktem spotkania była prezentacja filmu z podziękowaniami dla twórców "Czasu honoru", który zamieszczamy poniżej.

 

Podczas trwania akcji można było skosztować domowych wypieków, które przygotowały parafianki i nasze fanklubowiczki. Na specjalnym stoisku dostępne były ozdoby i kartki świąteczne. W kącikach plastycznych dzieci własnoręcznie wykonywały bombki i bożonarodzeniowe kartki.

 

Czas mijał niesamowicie szybko i wybiła 16.00. Wtedy po raz kolejny, na pożegnanie, zaśpiewaliśmy "Dziewczynę z granatem".

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy tego dnia byli razem z nami i wsparli akcję. Naszym fanklubowiczom, parafianom za pomoc w przygotowaniach i udział. TVP, Wydawnictwu Zwierciadło, Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Marcie Gostkiewicz za dary przekazane na licytacje.

Specjalnie podziękowania kierujemy do aktorów i twórców serialu, którzy nie dość, że odpowiedzieli na zaproszenie i wzięli udział w spotkaniu, to wsparli szczytny cel swoimi "cegiełkami".

Zebraliśmy łącznie 2554 zł. Dziękujemy w imieniu dzieci z Oratorium!

 

Więcej zdjęć z akcji znaleźć można w naszej galerii.

Relację filmową z tego dnia przygotowała Martyna z Łodzi "Celina".

 

 

 

 

 

Przykro nam, ale nie możesz komentować tego artykułu, ponieważ nie jesteś zalogowany. Zaloguj się lub załóż konto, jeśli go jeszcze nie posiadasz. Zapraszamy!

Czas Honoru Czas Honoru

Ankieta

Czy Twoim zdaniem, serial przyczynił się przywrócenia pamięci o cichociemnych oraz żołnierzach wyklętych?
 

Z planu serii "Powstanie"

Wyszukaj na stronie

Ostatnie komentarze