Strona główna "Czas honoru - Powstanie" - zdjęcia w Świebodzicach
"Czas honoru - Powstanie" - zdjęcia w Świebodzicach

27 czerwca 2014

Czas Honoru PowstanieTrwają zdjęcia do "Czasu honoru - Powstanie"

Od tygodnia ekipa przebywa na Dolnym Śląsku, w Świebodzicach i Walimiu.

Wyjazdowe zdjęcia pokażą najbardziej monumentalne i spektakularne sceny walk powstańczych. W pyle i w upale realizowane były sceny kaskaderskie.

Dzięki uprzejmości portalu www.swiebodzice.info, prezentujemy w naszej galerii zdjęcia z planu. Autorem fotografii jest Sebastian Biały (fotograf.swiebodzice.info).

Jak pisze autor relacji z planu, w wielu scenach kaskaderskich występują aktorzy (nie są dublowani przez kaskaderów). W scenie wybuchu (ostatnie zdjęcie) bierze udział Maciej Zakościelny.

W pierwszym dniu zdjęciowym na terenie ruin fabryki Silena aktorzy i statyści wystrzelili 1200 sztuk amunicji, odpalono 100 czołgowych czarnych świec. Do akcji z Goliathem (samobieżnej miny) wykorzystano odpowiednik 50 kg materiału wybuchowego.

Do zdjęć angażowana jest najnowocześniejsza technika. Zdalnie sterowany ośmiośmigłowy dron z podpiętą kamerą o szerokim kącie patrzenia zapewnia zdjęcia z góry.

Wykorzystanie takiej technologii pozwala na ruchome filmowanie, obejmujące bardzo dużą przestrzeń, a wiec wszystkie postaci, akcję i imponującą scenografię z tonami gruzów zburzonej Warszawy.

 

 

 

 

 

Czytaj także:

 

 

 

Przykro nam, ale nie możesz komentować tego artykułu, ponieważ nie jesteś zalogowany. Zaloguj się lub załóż konto, jeśli go jeszcze nie posiadasz. Zapraszamy!

Czas Honoru Czas Honoru

Ankieta

Czy Twoim zdaniem, serial przyczynił się przywrócenia pamięci o cichociemnych oraz żołnierzach wyklętych?
 

Z planu serii "Powstanie"

Wyszukaj na stronie

Ostatnie komentarze