Strona główna Gra BOHATEROWIE WYKLĘCI
Gra BOHATEROWIE WYKLĘCI

13 czerwca 2014

Gra BOHATEROWIE WYKLĘCIRok 2013 obchodzony był jako Rok Żołnierzy Wyklętych.
Był to pierwszy ogólnopolski projekt edukacyjno-historyczny na tak dużą skalę. Inicjatorem przedsięwzięcia była Fundacja NIEPODLEGŁOŚCI, a partnerami Fundacja Ośrodka KARTA, Instytut Pamięci Narodowej oraz Muzeum Powstania Warszawskiego.

We wrześniu premierę miała gra karciana "Bohaterowie Wyklęci", której celem jest zainteresowanie historią poprzez zabawę.


Tło historyczne

Latem 1944 r. Polski Komitet Wyzwolenia Narodowego, czyli nielegalna władza wykonawcza w Rzeczpospolitej Polskiej ustanowiona przez Józefa Stalina, przywódcę Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich, wydał dyrektywę "O rozwiązaniu tajnych organizacji wojskowych na terenach wyzwolonych". Tym samym Polskie Państwo Podziemne, reprezentacja legalnych władz Rzeczypospolitej, a w nim największe organizacje wojskowe, czyli Armia Krajowa i Narodowe Siły Zbrojne, zostały narażone na represje ze strony nowo powstałej władzy komunistycznej, która sukcesywnie przejmowała kontrolę nad Polską.

Kilka miesięcy po ogłoszeniu tej dyrektywy gen. Leopold Okulicki, ps. Niedźwiadek, ostatni dowódca Armii Krajowej, wydał rozkaz o rozwiązaniu tej organizacji i zwolnił żołnierzy z przysięgi. Inne oddziały zbrojne nadal podejmowały walkę z radzieckim okupantem. Stań na czele takiego oddziału i walcz o "Wolną, Niepodległa, Szczęśliwą Polskę!"


Gra

W "Bohaterach Wyklętych" gracze wcielą się w dowódców oddziałów walczących z nielegalną władzą komunistyczną. Ich zadaniem będzie walka z okupantem poprzez wykonywanie misji skierowanych przeciwko Władzy Ludowej oraz realizacja tajnych celów. Za swoje działania gracze otrzymują punkty chwały - kto zbierze ich najwięcej, wygrywa grę.

Autorzy gry: Adam Kwapiński, Michał Sieńko
Ilustracje: Iga W. Grygiel, Radosław Jaszczuk, Ilona Sopuch
Wydawca: Fundacja Niepodległości, Fabryka Gier Historycznych
Długość gry: 30 - 60 minut
Liczba graczy: 2 - 4


 

UWAGA KONKURS!
Na naszej stronie internetowej trwa seria konkursów, w których do wygrania są gry "Bohaterowie Wyklęci" ufundowane przez wydawców: Fabrykę Gier Historycznych i Fundację Niepodległości.

ZAPRASZAMY!


 

 

 

Przykro nam, ale nie możesz komentować tego artykułu, ponieważ nie jesteś zalogowany. Zaloguj się lub załóż konto, jeśli go jeszcze nie posiadasz. Zapraszamy!

Czas Honoru Czas Honoru

Ankieta

Czy Twoim zdaniem, serial przyczynił się przywrócenia pamięci o cichociemnych oraz żołnierzach wyklętych?
 

Z planu serii "Powstanie"

Wyszukaj na stronie

Ostatnie komentarze